19 Ekim Kripto Para Piyasası: Bitcoin Neden Düşüyor?

Piyasa düzeltmesi dünkü yükselişten elde edilen kazanımların çoğunu sildiği için Bitcoin fiyatı bugün düşüyor. BTC, son 24 saatte %2’ye yakın düştü ve şu anda 19.221 dolardan işlem görüyor. Bitcoin, son 7 gün içinde hala %0.47 artış gösteriyor, dünkü yükselişten elde edilen kazanımları zar zor tutuyor. Tüm kripto piyasası bugün çöküyor.

Kripto piyasası, her iki şekilde de fiyat hareketi için makroekonomik faktörlere bağlıdır. Ethereum son 24 saatte %2,62 düştü ve 1,3 bin doların altına geriledi. Şu anda 1298 dolardan işlem görüyor.

XRP, dün %3,26 düşerek 0,4586 $ olarak fiyatlandırılıyor. XRP son 7 günde %6,61 düştü. %3,41 düşen Cardano ve %3,84 düşen Solana da kripto piyasasının yükünü çekti. Cardano şu anda 0.3576 dolardan işlem görürken Solana 29.87 dolardan işlem görüyor.

Tron, kripto çöküşüne rağmen yeşil kalmayı başardı. Son 24 saatte %0,06 artış kaydettikten sonra 0,06262 dolardan işlem görüyor. Shiba Inu %2,98, Avalanche %4,19 ve Ethereum Classic son saatlerde %3,94 düştü.

Kripto Piyasası Neden Çöküyor?

Kripto piyasası, makroekonomik faktörlerin olumsuz baskısı nedeniyle uzun bir kışla karşı karşıya. Son enflasyon verileri, Fed’in enflasyona karşı kaybettiği savaşı vurguluyor. Tüketici Fiyat Endeksi, Üretici Fiyat Endeksi’nin de doğruladığı, beklenenden daha kötü bir enflasyon ortaya çıkardı. Fed, son dört kez üst üste yaptıkları bir şey olarak, neredeyse kesin olarak faiz oranlarını 75 baz puan daha artıracak.

Bu nedenle uzmanlar, herhangi bir kripto rallisinin kısa ömürlü olacağına inanıyor. CME Fed İzleme Aracı şu anda 75 baz puanlık bir artış için %95 şans gösteriyor.

Bitcoin Fiyat Rallisi Ne Zaman Olacak?

Makroekonomik faktörler elverişsiz kaldığı için Bitcoin Fiyatı bugün düştü. Ancak uzmanlar, bir kripto rallisinin biraz zaman alabileceğine inanıyor. Bank of America, 2023’ün başlarında bir hisse senedi rallisi beklerken, kripto ve piyasa uzmanı Florian Grummes, kripto ayı piyasasının bir yıl daha sürebileceğini düşünüyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Piyasa Döngüsü Olumlu Bir Orta Vadeli Büyümeye İşaret Ediyor

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu