Uzmanlar, Michael Saylor Davasının Bitcoin Düşüşüne Neden Olmasından Korkuyor

Bitcoin savunucusu Michael Saylor, Washington DC Başsavcısı tarafından vergi kaçakçılığı nedeniyle dava edildi. Bölge Başsavcısı Karl Racine’e göre Saylor, on yıldan fazla bir süredir herhangi bir gelir vergisi ödemiyor.

Michael Saylor, Bitcoin’in en büyük destekçilerinden biridir. Uzmanlar, Saylor aleyhine açılan davanın özellikle mahkumiyet durumunda Bitcoin için yeni dipler oluşturabileceğinden endişe ediyor.

Michael Saylor Davası Bitcoin İçin Neden Kötü?

Michael Saylor, Bitcoin’in en büyük destekçilerinden biridir. Ethereum da dahil olmak üzere diğer tüm altcoinleri bir menkul kıymet olarak adlandırırken Bitcoin’i tek emtia olarak adlandırdı. Şirketi MicroStrategy, Bitcoin’in en büyük sahiplerinden biridir.

River Financial’e göre MicroStrategy, diğer tüm halka açık şirketlerden daha fazla Bitcoin’e sahip. Şirket, 131.000’den fazla BTC satın aldı. İkinci mali çeyrekte Tesla, BTC varlıklarını nakite çevirmek için satarken, MicroStrategy BTC satın alıyordu. Saylor liderliğindeki MicroStrategy, Bitcoin’i satın almak için 4 milyar dolardan fazla harcadı.

Saylor, Bitcoin’in 1 milyon dolara ulaşacağına inanıyor.

Ancak, DC başsavcısına göre Saylor’un vergi kaçakçılığı 25 milyon dolardan fazla. Ayrıca MicroStrategy de davada sanık konumunda. Davaya göre MicroStrategy, Saylor’un DC’de yaşadığına dair bilgiye sahipti ancak bunu kamuoyuna açıklamadı.

Büyük bir kripto fenomeni olan CryptoGodJohn’a göre, MicroStrategy ve Saylor’a karşı açılan dava kripto ve Bitcoin için kötü haber. CryptoGodJohn, Bitcoin’in zorlu bir dönemle karşı karşıya kalacağına inanıyor.

Saylor’a Karşı Dava Kriptoya Karşı Bir Savaş mı?

Kripto alanındaki birçok kişi, Washington DC’nin Saylor’a karşı açtığı davadan memnun değil. Birçoğu, aleyhindeki davanın devletin kriptoya karşı savaşının bir parçası olduğuna inanıyor. Ayrıca, Saylor’un davasını ABD Hazinesi’nin Tornado Cash yaptırımlarına bağladılar.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Son Düşüşü Tahmin Eden Ünlü Analistten Bitcoin (BTC) İçin Yeni Tahmin!

Kripto yatırımcıları, Merkez Bankası Dijital Para Biriminin de devletin finansal gözetim elde etme çabası olduğuna inanıyorlar.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu