İşte Analistlerin Eylül Ayı İçin Bitcoin (BTC) Fiyat Tahminleri

Bitcoin boğaları rallinin kontrolünü ele geçiremedi ve BTC’yi ayıların eline itti. BTC fiyatı, satış baskısı ve düşüş hissiyatının ortasında 20.000 dolar seviyesinin altına düşmeye devam ediyor. Bitcoin (BTC) fiyatı büyük ihtimalle Eylül ayında hareketsizlik dönemine girecek.

Bitcoin (BTC) Tarihsel Olarak Kötü Ayına Giriyor

Eylül, 2017’den bu yana Bitcoin için tarihsel olarak kötü bir ay oldu. BTC fiyatı, son 5 yılda Eylül ayında ortalama %8,5 düştü. Bununla birlikte, kripto analistleri, fiyat düşüşü nedeniyle benimsenme sırasında temeller ve zincir içi aktivitenin iyileşmesi nedeniyle bu yılın farklı olduğuna inanıyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı, piyasa genelindeki satış nedeniyle 21.000 doların altına düştü. Bitcoin fiyatı uzun bir hareketsizlik döneminde. Toplam blok ödülündeki ücretlerin yüzdesi düşük olduğu için Bitcoin ağ talebi düşüktür.

Tarihsel olarak, blok ödülündeki ücretlerin yüzdesi %3’ün altına her düştüğünde, BTC aşırı satılır ve düşer. Metrik %3’ün üzerine çıktığında, düşüş döngüsü genellikle sona erer.

İşte Analistlerin Eylül Ayı İçin Bitcoin (BTC) Fiyat Tahminleri 2
Toplam Blok Ödülünde Bitcoin BTC Ücret Yüzdesi. 
Kaynak: CryptoQuant

Yatırımcılar, toplam blok ödülündeki ücretlerin yüzdesi %3’ün üzerine çıkana kadar beklemelidir. Ağdaki artan talebi gösterecek ve potansiyel pazar gücünü önerecektir.

Yeni boğa döngüsü, ağ talebi hala düşük olduğu için hala uzak. Bu nedenle, yatırımcılar net bir yükseliş sinyali vermek için bir ayı rallisini beklemeliler.

Ayrıca, Fed Başkanı Jerome Powell’ın şahin duruşu ve uyuyan balina hesaplarının satışları, Bitcoin (BTC) fiyatında daha fazla düşüş olasılığını gösteriyor.

İşte Kripto Analistleri Bitcoin (BTC) Fiyatı Hakkında Ne Diyor?

Kripto analisti Michaël van de Poppe, Bitcoin (BTC) fiyatının hala 19.9 bin dolardan düşebileceğini düşünüyor. Ayrıca, yükselişin devam etmesi için daha düşük zaman dilimlerinde 20,6 bin dolarlık bir kırılmayı tercih ediyor:

Bitcoin hala alt sınırları 19.9 bin dolarda tutuyor. Daha düşük zaman dilimlerinde, yükselişin devam etmesi için 20,6 bin dolarlık bir kırılmayı tercih ederim, aksi takdirde kartlarda 19,5 bin dolarlık bir süpürme var. Aradaki herhangi bir şey, pek ilgi çekici değil.

Crypto Birb’e göre, çoğu kripto para birimi 20 günlük SMA’nın altında olduğu için kripto piyasası zayıf ve durgun. 200-WMA’nın 23 bin dolarda kırılması Bitcoin için çok önemli.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   IMF'ye Göre Bitcoin Piyasalar İçin Risk Oluşturuyor

Crypto Tony’ye göre:

Eylül, tarihsel olarak Kripto için düşüş ayıdır, bu yüzden çok şey bekliyorum: – Sahte çıkışlar – Dalgalanma – Boğalar ve ayılar savaşıyor Eğlenceli eğlenceli eğlence‘.’


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu