Yeni Sosyal Platform Haven Duyuruldu - BTC MAGAZİN

Yeni Sosyal Platform Haven Duyuruldu

Kullanıcıların chat ve alışveriş yapmasına ve gizlilik içerisinde kripto para göndermesine imkan sunan OB1’in yeni uygulaması Haven geliyor.

OB1 firmasının yeni uygulaması Haven, kullanıcılarının sohbet ve alışveriş yapabilecekleri bir uygulama olmanın yanında kişilerin gizlilik içerisinde birbirlerine kripto para göndermelerine de imkan tanıyacak.

OpenBazaar, arkadaşlarınızla sosyalleşeceğiz ve kripto paralarla alışveriş yapabileceğiniz gizlilik odaklı bir uygulama olan Haven’ı duyurdu.

Proje Miami’de yapılan Kuzey Amerika Bitcoin Konferansında OB1 kurucusu ve CEO’su Brian Hoffman tarafından açıklandı. Geliştiricilere göre Haven kullanıcıları mobil cihazlarından alışveriş yapabilecek, sohbet edebilecek ve gizlilik içinde kripto para gönderebilecekler.

Sosyal ağlarda arkadaşlarla ve ailelerle yapılan sohbet aktiviteleri, bilgi casusluğu ile üçüncü partilere satılması nedeniyle kirlenmiş durumda.

Firmanın yaptığı duyuruya göre, Haven azar azar da olsa her şeye sahip olacak. Haven gizlilik odaklı, içsel bir ekonomi ve global katılım için çoklu kripto para cüzdanı, sosyal ağ ve gerçek birebir alışverişin kombinasyonunu oluşturacak.

Kullanıcılar sadece akıllı telefonlarını kullanarak bile sanal mağaza açabilecekler. Ayrıca Bitcoin gibi kripto paralarını kullanarak sanal marketlerde ürün de satın alabilecekler. Alışveriş işlemini hızlandırmak adına Haven; Bitcoin, Bitcoin Cash, Zcoin ve Litecoin olmak üzere dört adet kripto parayı saklayabileceğiniz, alıp gönderebileceğiniz çoklu cüzdana sahip olacak.

Haven sosyal geri beslemeye de sahip olacak, kullanıcılarına paylaşma, beğenme, yorum yapma ve tekrar paylaşma imkanı verecek.

Firma duyurusu ile seslenen Hoffman;  Biz kullanıcıların kendi verilerini kontrol etmesi gerektiğine ve kripto paraların tüm dünyada nasıl ticaret için kullanılabileceğinden ilham almalarını istiyoruz. Kullanıcılar bu şekilde, geleneksel ödeme yöntemlerini ya da bilgilerini toplayan dev sanal marketleri kullanmadan bağlanabilirler.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu