Amazon Kendi Para Birimini Er ya da Geç Çıkartacak

Malta merkezli kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, geçenlerde dünyanın en büyük çevrimiçi perakendecisi olan Amazon’un sonunda kendi kripto para birimini piyasaya süreceğini öngördü.

2 Şubat’ta, Zhao takipçilerine Amazon’un kendi kripto parasını er ya da geç çıkarmak zorunda kalacağını tweetledi.

Başka bir tweet’te Zhao, e-ticaret işletmelerinin neden kripto para birimi ödemelerini kabul etmek istemediğini sordu. Önde gelen bir şifreleme cüzdan servisi olan Blockchain.info’daki eski geliştirme başkanına göre, kripto para birimleri “internet (fiziksel olmayan) temelli işletme” için tercih edilen ödeme şekli olmalı.

Kripto İşlemleri “Daha Hızlı Ve Daha Ucuz”

Binance kurucusu Zhao;

“Herhangi bir internet (fiziksel olmayan) tabanlı iş için, neden ödemelerde kriptoyu kabul etmeyeceğini anlamıyorum. Entegrasyon için geleneksel ödeme ağ geçitlerine göre daha kolay, daha hızlı ve daha ucuz. Daha az evrak işi. Ve daha çeşitli demografik ve coğrafyaya ulaşır.”

Amazon kendi kripto para birimini geliştirmekle ilgili herhangi bir plan açıklamamasına rağmen, dev perakende şirketi geçtiğimiz yıl kripto ile ilgili birkaç patent aldı.

Patentler Amazon’un alt kuruluşları aracılığıyla elde edilmiştir ve bunlar çoğunlukla kriptografik olarak korunan, dağıtılmış veri depolama platformlarını içerir.

Amazon tarafından sunulan kripto ile ilgili diğer patentler, analistlerin, perakendecinin online alışveriş platformlarında kripto para ödeme ağ geçitlerini başlatmaya yardımcı olmak için kullanılabileceğini düşündüğü veri pazarlarını içerir. Kripto meraklılarının bildiği gibi, Overstock birkaç senedir kripto para birimleri kabul etmektedir.

Overstock, aynı zamanda kripto ile ilgili birçok girişimi başlattı, ancak Amazon henüz kripto için bir girişimde bulunmadı.

2014 yılında Amazon, BTC ödemelerini kabul etmeyeceğini söylemişti, gerekçe ise müşterilerden bunun kendileri için doğru olduğunu duymamaları idi.

Mart 2018’de, Amazon’un Seattle merkezli bir anket şirketi ile kripto para çalışmaları konusunda müşterilerinden geri bildirim aldıkları bildirildi.

Anket sonuçlarına dayanarak, çoğu kullanıcı Amazon’un kripto para birimi başlatması fikrine ilgi duyuyordu. Ankete katılanların yarısından fazlası Amazon’un kendi kripto para birimini tanıtması gerektiğini söyledi.

Şu anda, NewEgg, Expedia, Dish Network ve Shopify mağazaları dahil olmak üzere bitcoin ödemelerini kabul eden birçok çevrimiçi perakendeci var.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Brian Armstrong, Binance Smart Chain'i Eleştirirken Bitcoin'e Sahip Olduğunu Açıkladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu