Bitcoin Düşerken Uzmanlar Bir Sonraki Yükselişin Ne Zaman Geleceğini Tahmin Ediyor

Kripto piyasası, makroekonomik koşullar nedeniyle dalgalanmaya devam ediyor. ABD Federal Rezerv, yükselen enflasyonu frenlemek için niceliksel sıkılaştırmaya gidiyor. Ancak uzmanlar, Kasım ayı ve sonrasında kripto piyasasına biraz rahatlama gelebileceğini tahmin ediyor.

Büyük borsa fenomeni ve yatırımcı @CanteringClark, Twitter’da ara seçimlerden önce ve sonra borsanın performansını vurgulayan verileri paylaştı. ABD ara seçimleri 8 Kasım 2022’de yapılacak.

Ara Seçimler Kripto Fiyatlarını Nasıl Etkiler?

Verilere göre, borsa ara seçimlere giden aylarda genel olarak kötü performans gösteriyor. Öte yandan, hisse senetleri, seçimleri takip eden aylarda neredeyse her zaman hızla yükseliyor. Başkanın partisinin performansı ne olursa olsun, seçimden sonraki aylar neredeyse her zaman önceki aylardan daha iyi performans gösterdi.

Clark’a göre, bu özellikle 1970’lerin on yılı için geçerlidir. Uzmanlar, 70’lerin on yılının, günümüze gevşek bir şekilde benzer makroekonomik koşullara sahip olduğuna inanıyor. Seçimlerden önceki 12 ayda piyasalar 1966’da %13, 1970’de %15 ve 1974’te %32 düştü.

Clark’a göre 1974 yılı, mevcut makroekonomik koşullarla önemli benzerliklere sahiptir. Enflasyon seviyesi aynı dönemde %8,8’e ulaştı. Sonuç olarak, borsa %32’ye yakın düştü. Ancak, seçimlerden sonra piyasalar %20’lik güçlü bir toparlanma kaydetti.

Clark, gerçekleşen toplam hacim açısından mevcut piyasa davranışının diğer yıllarla eşit olduğunu belirtiyor. Bu nedenle Kasım ve Aralık ayları muhtemelen piyasa için iyi aylar olacaktır.

Bitcoin ve kripto pazarı, 2020’den bu yana genel pazarla güçlü bir şekilde ilişkilidir. Kripto varlıkları ve Bitcoin, teknoloji hisse senetlerine ve teknoloji odaklı NASDAQ’a benzer şekilde davranır. Bu nedenle, ara seçimlerden sonraki aylar boğaları neşelendirecek bir şeyler verebilir.

Fed Bir Engel Olabilir mi?

Bloomberg tarafından yapılan bir anket, ekonomistlerin Fed’in 2023 yılına kadar şahin kalacağına inandıklarını ortaya koyuyor. Bu nedenle, Fed’in niceliksel sıkılaştırması bu yıl tarihi Bitcoin trendi mahvedebilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin ATH'ye Ne Zaman Ulaşacak?

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu