Bitcoin Fiyat Analizi ! Ralli Başlıyor mu ? - BTC MAGAZİN

Bitcoin Fiyat Analizi ! Ralli Başlıyor mu ?

3 Ocak Bitcoin Fiyat Analizi

BTC / USD döviz kuru, işlem seansının ilk yarısında kazanımlarda yüzde 1,5’e kadar çıktı. Parite özellikle 4.000 $ ‘a doğru bir ralli izledi, ancak söz konusu üst hedefin belirlenmesinden önce düzeltme yaşadı. Yazım esnasındaki değeri 3.843 dolara düştü.

Fiyat hareketi ayrıca, 24 Kasım – 3 Aralık tarihlerinde gerçekleşen işlem seansında pazarın karşılaştığı duruma benzer kesin bir fiyat hareketini doğruladı. 27 Kasım’ın 3.567 dolar seviyesindeki en düşük seviyesi şimdi ara konsolidasyon seviyesine destek olurken, 4.000 dolar psikolojik bir direnç olmaya devam ediyor. Günlük yatırımcılar için iki parametre arasında uygun bir boşluk bırakabilecek kadar önemli fırsatlar var. Bununla birlikte, uzun vadede, bitcoin piyasası hala büyük bir iniş kanalı içinde , şimdi potansiyel bir geri çekilme senaryosu için kanal çizgisine yaklaşıyor.

Bitcoin’in 3.885 $ ‘lık direnç ve 3.567 $ destek olarak tanımlanan alım satım aralığında güçlenmeye devam edeceğini umuyoruz. Bahsedilen parametreler arasındaki doğru boşluk, başlangıçta, gün içi ticaret stratejimizi uygulamamıza izin veriyor.

Bitcoin fiyatının direnç seviyesini kırması durumunda, koparma stratejimize geçip 4.000 $ ‘a doğru uzun bir pozisyona gireceğiz. Giriş noktasının sadece 1 pip altında tutulan bir stop loss emri, ters eğilim bir kez daha reddedilirse kayıplarımızı en aza indirir. Benzer şekilde, desteğin altındaki bir kırılma, aşağı yönlü hedefimiz olan 3.437 $ ‘a doğru kısa bir pozisyon açmamızı sağlar. Stop loss emrini giriş noktasının sadece 1 pip üzerinde koruyacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu