DragonChain (DRGN) Nedir? DragonChain (DRGN) Geleceği ve Yorum 2022

DragonChain (DRGN) Nedir?

Dragonchain, kurumsal blok zinciri tabanlı uygulamaların hızlı bir şekilde geliştirilmesi ve dağıtılması için tasarlanmış ticari bir blok zinciridir.

Dragonchain blok zinciri, Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir kuruluş olan DRGN Foundation tarafından oluşturulur ve dağıtılır.

Dragonchain, kullanıcıların bir işlem için ihtiyaç duydukları doğrulama düzeyini seçmelerine olanak tanıyan, bağlam tabanlı benzersiz bir fikir birliği mekanizması sağlayarak geliştirme ve dağıtım hızını optimize etmeyi amaçlar. Dragonchain’in fikir birliği mekanizması teknolojisi, açık kaynaklı yazılım olarak piyasaya sürülmeden önce Disney’de Disney’in Özel Blok Zinciri Platformu olarak geliştirildi.

DRGN, aslen Disney tarafından 2014 yılında geliştirilen blok zinciri ve ekosistem tabanlı bir şirkettir. Proje “Disney’in Kendi Blok Zinciri Platformu” olarak başladı ve daha sonra kaynak kod yazılımı olarak piyasaya sürüldü. 2016’da açıldı. DRGN şu anda kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak faaliyet gösteriyor ancak platform tamamen kullanılabilir olduğunda ticari bir kuruluş (DRGN Inc.) olarak faaliyet gösterebilirsiniz.

Sonuç olarak, DragonChain’in amacı, şirketlerin blok zincirini iş uygulamalarına hızlı ve kolay bir şekilde entegre etmelerine yardımcı olmaktır. Birçok işletme, müşterilere blok zinciri aracılığıyla hizmet vermenin faydaları nedeniyle bu geçişi yapmak isteyebilir.

Özellikle DragonChain, işletmelerin blok zinciri uygulamalarını kolayca, özel ve güvenli bir şekilde kullanmaya başlamasına olanak tanıyan sunucusuz bir ekosistem sağlar. Şirketlerin şu anda Java, C ve Python’u sevmek için kullandıkları geliştirme platformuyla uyumlu “anahtar teslimi” bir ürün sağlamayı hedefliyorlar. Bu, şirketlerin artık popüler programlama dillerini (DragonChain platformunda) kullanarak kendi akıllı sözleşmelerini oluşturabilecekleri anlamına geliyor.

Güvenli, ölçeklenebilir, sunucusuz sistemler ve akıllı sözleşmeler gibi temel özellikler, işletmelerin merkezi olmayan uygulamalarını kolayca çalıştırabilecekleri bir ortam yaratır. Özellikler, geliştirme maliyetlerini azaltmak, kurumsal projeleri pazara daha hızlı getirmek, bu projelerin ölçeklenebilirliğini artırmak ve güvenliği önemli ölçüde artırmak için bir araya gelir.

Platform, ticari müşterilerden gelen verileri depolayan ve koruyan Dragonchain’in ana yönü olarak düşünülebilir. Burası, geliştiricilerin mevcut programlama dillerini kullanarak akıllı sözleşmeler oluşturabileceği ve barındırabileceği yerdir. Platform ayrıca Amazon Web Servislerine erişimi de içerir.

Topluluk ölçekli inkübatörler, şirketlerin standart bir DRGN sürecini izleyerek blok zinciri projelerini kolayca geliştirebilecekleri yerlerdir. Incubator ‘ün “Crowd Incubator” özelliği, kurumsal projelerde yoğun olarak kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bu, bir şirketin bir inkübatörde blok zinciri projesini geliştirdiğinde, dünyanın her yerinden birçok kişi/yatırımcı tarafından gözden geçirilip ölçeklenebileceği anlamına gelir. Başarılı olursa, kuluçka, bir müşterinin geliştirme aşamasındaki bir projeye dahil olmasını sağlamak için gereken kaynakları önemli ölçüde azaltabilir.

Kalabalık düzeyindeki inkübatörler, ticari girişimlerin pazara girmesini ve çok daha hızlı pazar değeri üretmeye başlamasını sağlamayı amaçlar. DRGN web sitesinde, ticaret platformlarını ve kuluçkalarını başlatmak isteyen işletmeler için şu anda başvuru aldıklarını görebilirsiniz.

Temel olarak DragonChain, gerçek iş kullanım durumlarında gerçekten güvenli ve ölçeklenebilir blok zinciri uygulamalarının oluşturulmasını sınırlayan eski platformlar sorununu çözmeyi amaçlar.

Örneğin Ethereum, müşterilere Dapps ve akıllı sözleşmeler çalıştıran bir ekosistem sağlar. DragonChain’in benzer bir amacı vardır ancak Bitcoin ve Ethereum protokollerinden daha güvenli olacak şekilde tasarlanmıştır. DRGN teknik incelemesi, blok zincirler tarafından önerilen güvenlik düzeyinin vurgulanması söz konusu olduğunda dikkat çekiyor. DRGN platformu, standartlaştırılmış beş seviyeli bir konsensüs sisteminden oluşur. Blok onay seviyesi ne kadar yüksek olursa, güvenlik de o kadar yüksek olur.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Kripto Para Botlarını Kullanmadan Önce 2 Kez Düşünün

Bu katmanlı güvenlik biçimi, ortak blok zinciri modeline başka bir boyut eklemeye yardımcı olur. DRGN, fikir birliği modelinin seviyelerini bir “blockchain” olarak düşünmeyi önerir.

Blockchain, geleneksel sözleşmeleri ve ödeme sistemlerini daha güvenli bir süreçle değiştirmeyi amaçladığından, şu anda dolandırılan endüstriler büyük kar potansiyeline sahiptir. Bu, örneğin gayrimenkul veya hukuk alanında uzmanlaşmış şirketlerin DRGN ekosistemindeki akıllı sözleşmeler yoluyla dolandırıcılıktan kaynaklanan önemli zararları ortadan kaldırabileceği anlamına gelir.

Bir başka potansiyel kullanım durumu da oyun endüstrisindedir. 75 milyondan fazla kullanıcısı olan bir oyun şirketi olan FlowPlay, oyuncuların sanal öğeleri güvenli bir şekilde satın almalarını sağlamak için DragonChain token’ını kullanmak istiyor. Bu, sanal ürünler için ilk güvenilir olmayan pazarı etkin bir şekilde yaratacak ve meşruiyeti sağlayacaktır. Platform için daha sezgisel kullanım örnekleri arasında check-in, rezervasyon ve oylama sistemleri yer alır.

Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Joe Roets
  • Yayınlanma Yılı: 2014
  • Blok ZinciriBlockchain
  • Toplam Arzı: 433,494,437
  • Dolaşımdaki Arzı: 370,774,090
  • Piyasa Değeri: ₺ 156,740,338
  • En Düşük Fiyat: ₺ 0.2321
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 4.24
  • Proje Amacı: DragonChain basit olarak üreticilerin verilerini etkileşime girmeleri ve paylaşım yapmaları için bir platform yaratmayı ve akıllı kontrat üretmek gibi zorlu bir süreci daha kullanıcı dostu ve kolay erişilebilir hale getirmeyi amaçlamakta.

DragonChain (DRGN) Geleceği

Projenin yol haritasında daha yapılacak çok iş var. Diğer projelerden farklı olarak ekip oluşturma, akademik program geliştirme ve daha fazlasını vurgular. Konsantreler. Mart ayında, ilginç bir stres testi olacak olan DragonChain’in ticari versiyonunun AWS’de lansmanını göreceğiz. Bu yılın ilerleyen saatlerinde ekip, ticaret kıyaslama algoritmasının dayanıklılığını test edecek, eklentilerini tanıtacak ve DRGN ticaret pazarını ve panosunu piyasaya sürecek.

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

DragonChain (DRGN) Yorum

DragonChain (DRGN) projesi, öncelikle kurumsal düzeydeki kullanıcılar için blok zinciri çözümleri sunar. Yönetim sistemleri, merkezi olmayan hizmetler, dolandırıcılık önleme sistemleri veya fintech ile ilgili durumlar DRGN tarafından sunulanlar arasındadır. DRGN ekosisteminde kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayabilecek her türlü blockchain hizmetinin bulunduğu söylenebilir. Ekosistemde ayrıca birçok benzersiz patentli hizmet vardır.

DragonChain (DRGN) Nereden ve Nasıl Alınır?

DragonChain (DRGN)’i güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu