Gitcoin (GTC) Nedir? Gitcoin (GTC) Geleceği ve Yorum 2022

Gitcoin (GTC) Nedir?

Gitcoin (GTC), Ethereum blok zincirinde çalışan bir bağış toplama platformudur. Vakıf, 2017 yılında Kevin Owocki, Scott Moore ve Vivek Singh tarafından kuruldu. Mayıs 2021’de Gitcoin DAO ve Gitcoin GTC yönetişim token’ı piyasaya sürüldü.

GTC, projelerin, bağımsız geliştiricilerin ve destekçilerin açık kaynaklı yazılım aracılığıyla bağlantı kurmasına ve birlikte çalışmasına olanak tanır. Proje sahipleri GTC’de reklam verebilirken, grafik tasarımcılar ve yazılım geliştiriciler kendilerine uygun projeyi seçip kripto olarak ödeme alabilirler.

GTC, herkesin açık kaynaklı projeleri finansal olarak destekleyebileceği bir platform sağlar. Web 2’den Web 3’e merkezi olmayan bir şekilde geçişe eşlik etmeye çalışan GTC, bu projeler için toplanan fonların merkezi olmayan bir şekilde yönetilebilmesi için bir Gitcoin DAO kurdu.

GTC ayrıca Web3 ekosistemine önemli değer katan açık kaynak projelerini desteklemeye yardımcı olur. Destekçiler, Web3 ekosistemi için faydalı gördükleri projeleri GTC aracılığıyla destekleyebilirler. Gitcoin’de projeler hackathon’lara da ev sahipliği yapabilir. Bireysel katılımcılar, ödüller kazanmak ve akranlarıyla bağlantı kurmak için bu hackathonlara katılabilir.

Platform, topluluk ve katılımcıları için ekonomik olarak kendi kendine yeterli bir açık kaynaklı İnternet’i ortaklaşa kurmayı amaçlıyor. Ayrıca GTC, Web3 projeleri ve teknolojileri etrafında topluluk oluşturmaya yardımcı olmak için hibeler ve hibeler sağlar. Buna GTC Geliştirici Hibeleri dahildir. Ayrıca platform, insanları altyapı oluşturmak için bir araya getiren yüksek kaliteli projelerin geliştirilmesini hızlandıran çok çeşitli eğitim kaynakları, araçlar, teknolojiler ve ağlar sağlar.Dijital tanıtım, açık bir geleceğin temellerini atacaktır.

Ayrıca bireyler, projelere göre düzenlenen hackathonlara katılarak ödül kazanabilir ve yaşıtlarıyla bağlantı kurabilir. Veriler ve token’lar, Ethereum blok zincirinde depolanır ve Gitcoin’in kullanıcı verilerinden para kazanamaması sağlanır.

GTC, Gitcoin platformunun ERC-20 tabanlı yönetim token’ıdır. GTC, bir DAO (Merkezi Olmayan Otonom Otorite) tarafından yönetilmektedir. Gitcoin’i yönetecek DAO’yu oluşturmak ve finanse etmek için GTC token’larına ihtiyaç vardır. GTC token sahipleri, platformun geleceği ile ilgili kararlarda söz sahibi olabilirler.

Ayrıca GTC, GitHub topluluğu, finansal özgürlüğü basitleştiren dijital ürünler üretir. GTC platformu kullanıcıları, popüler programlama dillerini kullanarak yenilikçi Web3 teknolojisinin ve açık kaynaklı yazılımın geliştirilmesine yardımcı olmak için ödeme alabilir. Bunlara CSS, HTML, Python, Rust, JavaScript, Solidity ve daha fazlası dahildir.

Çeşitli projeler için milyonlarca dolar fon toplayan platform, katkıda bulunanların son teknoloji açık kaynak teknolojilerinin geliştirilmesine yardımcı olarak kazanabilecekleri çeşitli yollar sunuyor. Buna sponsorlu hackathonlar, sponsorlu topluluk bağışları ve ödüller dahildir. Ayrıca platform, geliştiricilere ve programcılara para kazanma fırsatı sunuyor.

Geliştiriciler, en köklü ve yenilikçi Web3 geliştirme kuruluşlarıyla en büyük koordinasyon sorunlarından bazılarının çözülmesine yardımcı olabilir. Gitcoin ödülleri, sponsorlu hackathonlar ve topluluk hibeleri yoluyla bugüne kadar 18 milyon dolardan fazla para toplandı. Ek olarak, GTC topluluğunun üyeleri, ekosisteme katkılarından dolayı ödül olarak Kudo kazanabilir.

GTCCC programı, çeşitli etkileşimli ortamlar içerir. Buna Web3 öğrenerek ödül kazanmak için kumar oynanan görevler de dahildir. Ayrıca geliştiriciler, hackathon ve Kernel Burs Programına katılarak öğrenme deneyimi kazanabilirler. GTC Rewards, en yenilikçi Web3 projelerinden bazıları tarafından desteklenmektedir ve tüm beceri seviyelerine hitap etmektedir.

Yerel GTC token’ı, “ekonomik değeri” olmayan bir ERC-20 yönetişim token’ıdır. Protokolü yönetmek için GTC token da kullanılacaktır. GTC token, Gitcoin’in DAO’su (Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon) tarafından platformu merkezden uzaklaştırmak ve platformun geleceğini onun etrafında inşa edilen topluluğun ellerine bırakmak için kullanılacak.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   CatBoy (CATBOY) Nedir? CatBoy (CATBOY) Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Gitcoin, GTC tokenlerini kullanarak “kamu malları için para toplamak için özerk, topluluk merkezli bir DAO” yaratmayı hedefliyor. Ek olarak, GTC token’ları hibeleri ve anlaşmaları finanse etmek için taahhüt edilebilir, böylece GTC token topluluğu hangi projeleri finanse etmek istediğine karar verebilir.

Gitcoin (GTC) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Scott Moore
  • Kuruluş Yılı: 2017
  • Blok ZinciriEthererum
  • Toplam Arzı: 100,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 14,198,201
  • Piyasa Değeri: ₺ 751,647,610
  • En Düşük Fiyat: ₺ 30.58
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 520.14
  • Proje Amacı: GTC, açık kaynak alanında gelişme ve büyümeyi teşvik etmektir. Bu projede Web 3 için yeni çerçeveleri destekleyen birçok teknoloji ve ağ var. Kripto para piyasasına geç girenlerden biri olmasına rağmen kısa sürede çok sayıda kullanıcıya ulaşmayı başardı.

Gitcoin (GTC) Geleceği

GTC Coin hakkında yorum yapan kripto para birimi uzmanları, GTC token fiyatının yukarı yönlü potansiyele sahip olduğunu söylüyor. Yeni sayılabilecek projede, GTC üzerinden açık kaynak projelerine fon sağlamak için 20 milyon dolardan fazla fon sağlandı. Bu tür gelişmeler, Gitcoin projesinin kendi alanında gördüğü ilginin ve ilerlemenin kanıtı olarak sunulabilir. Her ay yaklaşık 200.000 aktif geliştiricinin desteğiyle yeni teknoloji projelerinin oluşturulduğu bu projede, GTC token’ların kullanımını ve talebini artırmak için çalışmalar yapılıyor.

GTC token’ın geleceğine ilişkin derecelendirmelere baktığımızda, GTC ürünlerindeki artıştan ve sosyal fonların büyümesinden birçok kişinin kâr edeceği varsayılıyor. Bu söylentilerin ışığında, birçok kişinin GitCoin’in geleceği hakkında olumlu bir değerlendirmede bulunduğu yorumlardan ortaya çıktı.

Belirli kitlelerden onay alan GTC Coin, platformun popülaritesi sayesinde daha yüksek bir fiyata ulaşabiliyor. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Gitcoin (GTC) Yorum

Gitcoin, birlikte yaratmak için daha açık bir internet kullanmakla ilgilenen bağışçılar ve geliştiriciler topluluğu için bir arayüz sağlayarak blok zincirinde açık kaynaklı yazılımların geliştirilmesini hızlandırmada etkili olduğunu kanıtladı. Açık bir yönetim platformu bağlantısıyla anlamlı açık kaynak projelerini finanse etmek için tasarlanmış bir platformla Gitcoin, merkezi olmayan web Web 3.0’ın gelişimini desteklemeye devam ediyor.

GTC’nin geleceği hakkında yorum yapan kıdemli analistler, projenin açık kaynak olması ve yeni bir ortak internet platformu hazırladığı için Gitcoin’in geleceğin en önemli altcoin projelerinden biri olduğunu savunuyor. Cryptocurrency uzmanları, Web 3 için büyük önem taşıyan topluluklar ve altyapı oluşturmada GTC token’larının kullanımının artacağına inanıyor. Bu şekilde, GTC token fiyatının gelecekteki melezi hakkında olumlu açıklamalar dikkat çekiyor.

Gitcoin (GTC) Nereden ve Nasıl Alınır?

Gitcoin (GTC)’i güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu