Drep (DREP) Nedir? Drep (DREP) Geleceği ve Yorum 2022

Drep (DREP) Nedir?

Drep, mevcut blok zinciri düzeninde, her blok zinciri izole edilmiş ve oldukça parçalanmış bir adada bulunur. Bu, blok zincirinin benimsenmesini ciddi şekilde sınırlar. Diğer bir zayıflık, her blok zincirinin kendi “hayranları” veya onu diğerlerinden daha çok seven hayranları vardır. Sonuç olarak, geliştiricilerin birden fazla tesise hitap eden merkezi olmayan uygulamalar (DApp’ler) oluşturması gerekir. Bu, verilerin ve kullanıcıların ayrılmasına yol açar.

DREP, yukarıda bahsettiğimiz sorunu çözmek isteyen yeni bir blok zincir projesidir. Geliştiricilerin birden fazla zincirde akıllı sözleşmeler oluşturmasını ve dağıtmasını kolaylaştırmak için zincirler arası teknolojiyi ve tescilli geliştirme araç takımlarını kullanmayı amaçlar.

Şu anda, blok zinciri benimseme, veri havuzlarının önemli bir verimsizlik kaynağı olduğu ayrılmış bir durumdadır. Hem kamu zincirinin hem de endüstriyel zincirin rekabet avantajlarını maksimize etmek için kapalı bir ekosistem kurdukları da gözlemlenmiştir. Bu nedenle, kullanıcıların erişimini artırmak için, birden fazla genel DApp (merkezi olmayan uygulama) zincirinin farklı sürümlerinin geliştirilmesi, veri parçalanmasını ve kullanıcı ayrımını daha da artırması gerekir.

Bu etkin noktayı ele almak için DREP’ler, bir “bağlayıcı” için temel oluşturmak üzere Merkezi Olmayan Kimlik (DID), Çapraz Zincir Teknolojisi ve DREP Yazılım Geliştirme Kiti’ni (SDK) kullanmayı önererek DApp’in birçok genel kanalda daha kolay dağıtılmasına olanak tanır. Homomorfik şifreleme kullanımı sayesinde, gizliliği korurken zincirler arası veri entegrasyonunu ve paylaşımını basitleştirir.

Blockchain teknolojisi, beyaz kağıttan gerçek dünya uygulamalarına ve kitlesel benimsenmeye geçerken, şirketler genellikle blockchain teknolojisinin tüm potansiyelinden yararlanmak için teknik bilgi birikiminden yoksundur. Bu aşamada ister altyapı katmanı ister uygulama katmanı olsun, pazara hızlı bir şekilde girmek ve veri parçalanma sorununu çözmek için oldukça verimli bir çözüme ihtiyaç duyulmaktadır. Bu bağlamda, DREP’in tek rekabet avantajı, Gelişmiş API ve eklenti desteği ile özelleştirilebilir iki katmanlı bir genel zincir mimarisi kullanarak esnek ve kullanımı kolay “araç takımları” geliştirme yeteneğinde yatmaktadır.

Ekim 2019’da başlatılan DREP, blok zinciri birlikte çalışabilirliğini kolaylaştırmayı amaçlayan bir blok zinciri çalışmasıdır. DREP ekibi, mevcut özel blok zinciri kurulumunu değiştirmek için daha açık bir blok zinciri ağı kurmak istiyor. DREP, bu parçalanmış blok zinciri kurulumunun blok zincirinin potansiyelini geri tuttuğuna inanıyor. Tek bir blok zinciri yalnızca sınırlı sayıda uygulamayı destekleyebilirken, birbirine bağlı büyük bir ağ çok daha fazlasını yapabilir.

DREP platformu, geliştiricilerin merkezi olmayan uygulamaları, gömülü cüzdanları, kripto para birimi değişimlerini ve daha fazlasını dağıtmasına olanak tanır. kolay entegrasyon için bir “bağlayıcı ve araç takımı” sağlamak istedi. DREP zinciri, ağ güvenliği için yetkili Bizans Hata Toleranslı fikir birliği algoritmasına dayanmaktadır. DREP zinciri akıllı sözleşmeleri, Ethereum sanal makine akıllı sözleşmeleriyle de uyumludur.

Bir bloğun işleyebileceği maksimum veri miktarı sınırlıdır. Örneğin, Ethereum’da bir blok için kullanılabilecek maksimum gaz miktarının 10 milyon olduğunu düşünün. Bu, geliştiricilerin yalnızca belirli bir sınıra kadar verileri işleyebilecekleri veya ağı tıkama riski taşıyabilecekleri anlamına gelir. Bu, dağıtılabilen DApp’lerin yaratıcılığını ve kapsamını sınırlar.

Akıllı sözleşmelerde “aktif çağrı özelliği” yoktur. Bu, harici komut dosyaları gerektiren görevleri gerçekleştiremeyecekleri anlamına gelir. DREP, hem Delegated Proof of Stake (DPoS) hem de Gerçek Hata Bizans Konsensüs (PBFT) fikir birliği mekanizmasından ödünç alınan bir fikir birliği mekanizması olan DBFT’yi kullanır. DBFT’de “temsilciler” olarak adlandırılan katılımcılar, ağın normal işleyişinden sorumludur.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Kripto Paralarla Pasif Gelir Kazanma Yöntemleri

Proje, merkezi olmayan uygulamaların birden çok halka açık zincirde tek tıklamayla dağıtımını destekler. DREP blok zinciri, geleneksel Gerçeklik-Bizans-Dayanılmaz (PBFT) konsensüs mekanizmasının ve Delegated Proof of Stake (DPOS) konsensüs mekanizmasının geliştirilmiş bir versiyonuna dayanmaktadır.

DREP, Ethereum Virtual Machine (EVM) ve WebAssembly formatlarındaki akıllı sözleşmelerle daha da uyumludur. DREP Zinciri, bir ana zincir ve özelleştirilebilir alt dizilerden oluşan iki katmanlı bir yapıya sahiptir. Ayrıca, blok zincir teknolojisine dayalı platform, herhangi bir akıllı sözleşme projesi için katman 2.0 desteği gibi veri işleme yeteneklerini geliştirecek. Proje ekibi ayrıca gaz ücreti olmadan güçlü ölçeklenebilirlik sunduğunu iddia ediyor.

Drep Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Xiaolong Xu
  • Yayınlanma Yılı: 2019
  • Blok Zinciri: Blockchain
  • Toplam Arzı: 100,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 39,900,000
  • Piyasa Değeri: ₺ 368,313,723
  • En Düşük Fiyat: ₺ 5.55
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 40.02
  • Proje Amacı: Merkezi Olmayan İtibar Sistemi (DREP), internet platformlarının itibarın değerini ölçmesine, para kazanmasına ve paylaşmasına olanak tanır. DREP Vakfı, blok zinciri altyapısı ve merkezi olmayan bir itibar protokolü sağlamayı amaçlamaktadır.

Drep Geleceği

Momo Chang ve Xiaolong Xu tarafından kurulan proje, adını ünlü evrim teorisyeni Charles Darwin, Alman matematikçi Bernhard Riemann, İsviçreli matematikçi Leonhard Euler ve fizikçi Alman fizikçi Max Planck’ın isimlerinin ilk harflerinden alıyor.

Merkezi Olmayan İtibar Sistemi (DREP), İnternet platformlarının itibarın değerini ölçmesini, para kazanmasını ve paylaşmasını sağlar. DREP Vakfı, blok zinciri altyapısı ve merkezi olmayan bir itibar protokolü sağlamayı amaçlamaktadır. Bunlar, mevcut İnternet platformlarının itibar değerlerini ifşa etmesine ve İnternet topluluğundaki itibar verileri arasında tutarlılık sağlamasına izin verecektir.

Drep Yorum

Platformun temel taşlarından biri olan DREP Zinciri, tamamen DREP ekibi tarafından tasarlanan yüksek performanslı bir kamu blok zinciri olarak tanımlanıyor. Yapılan açıklamalara göre DREP Zinciri, ana zincir ve alt zincirden oluşan iki katmanlı bir yapı ile EVM ve WASM formatlarında Akıllı Sözleşmeler ile uyumlu olarak çalışmaktadır.

Ek olarak, veri gizliliği korumasını geliştirmek için DREP Chain, kullanıcıların hassas bilgilerini korumak için homomorfik şifreleme kullanımını benimser. Öte yandan, bir parkur oyunu olan ve DREP SDK’yı temel alan “DREP Mining” adlı bir oyun da var. Bu oyun ile farklı senaryoları değerlendiren kullanıcılar DREP token’ları ile hem eğlenebilir hem de kazanabilir.

Drep Coin incelemelerine baktığımızda 2019 yılından bu yana gelişiminin devam ettiğini ve istikrarlı bir şekilde devam ettiğini görüyoruz. Yatırımcıların ilgisini çeken bir proje olan Drep Coin projesi Binance gibi uluslararası kripto para borsalarında işlem görüyor ve büyük bir ekosistem olma yolunda ilerliyor.

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu unutmamalı, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Drep Nereden ve Nasıl Alınır?

Drep’i güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu