Flow (FLOW) Nedir? Flow (FLOW) Coin Geleceği ve Yorum 2022

Flow Nedir?

Flow, yeni nesil oyunlar, uygulamalar ve bunlara güç sağlayan dijital varlıklar için temel olarak tasarlanmış hızlı, merkezi olmayan ve geliştirici dostu bir blok zinciridir. Flow, orijinal olarak tüketicilere her zaman birinci sınıf bir blok zinciri deneyimi sağlayan bir ekip tarafından oluşturulan tek katmanlı bir blok zinciridir: CryptoKitties, Dapper Wallet, NBA Top Shot.

Esasen, sıfırdan benimsenmek üzere tasarlanmış bir blok zinciridir ve protokol katmanında kullanılabilirlik iyileştirmeleri yapan tek blok zinciridir. Dünyanın en iyi geliştiricileri ve en büyük markalarından bazıları, premium içerikle tamamen yeni deneyimler sunarak token’ı geliştiriyor.

Token, büyük eğlence markaları, geliştirme stüdyoları ve şirket destekli startuplardan oluşan zengin bir ekosisteme sahiptir. Ekosistem ortakları arasında Warner Music, Ubisoft, NBA ve UFC gibi büyük ve küresel IP markaları; Başlıca oyun geliştiricileri arasında Animoca Brands, Sumo Digital ve nWay; Circle ve Binance gibi kripto liderleri; Opensea dahil olmak üzere, yeni nesil yüksek büyümeli startuplar arasında dikkat çekici birkaç proje var.

Token, ağda ki ki yerel para birimidir ve yeni sınırsız ve kapsamlı dijital ekonominin temelidir. Flow dijital altyapıysa, coin ağa güç sağlayan yakıttır. Flow, ağ ve üzerindeki tüm uygulamaları çalıştırmak için gereken tokendir. Tüm ekonomi için bir ödeme aracı ve aynı zamanda uzun vadeli bir yedek varlık olarak oluşturulmuştur. Token doğrulayıcılar, kullanıcılar, üreticiler ve geliştiriciler tarafından platforma katılmak ve ödüller kazanmak için kullanılır. Ayrıca ücret ödemek ve protokolün gelecekteki yönetimine katılmak için kullanılır.

Flow Genel Bilgiler

 • Kurucusu: Dapper Labs
 • Kuruluş Yılı: 2018
 • Blok ZinciriBlockchain
 • Toplam Arzı: 1,378,211,739
 • Dolaşımdaki Arzı: 357,722,074
 • Piyasa Değeri: ₺ 34.765.403.638,47
 • En Düşük Fiyat: ₺ 64,01
 • En Yüksek Fiyat: ₺ 578,57

Flow Coin Geleceği

Cryptokitties’in de yaratıcısı ve geliştiricisi olan Dapper Lab, ağ da bulunan herhangi bir sınırlama olmaksızın kendi uygulama türlerini kapsayacak bir platform oluşturmak istedi.

Dapper Labs, CryptoKitties’in 2017’deki ezici başarısından bu yana NFT tekliflerini önemli ölçüde genişletti. Blok zinciri, bir dizi benzersiz koleksiyon, oyun içi ve kullanıcı etkileşimi deneyimi sunar ve oyunun en önde gelen kuruluşlarından bazılarını ortak olarak çeker. NFT’lerin ve blok zinciri oyunlarının popülaritesindeki patlama ile token, sanat, koleksiyon ürünleri ve oyunların dünya çapında nasıl algılandığını yeniden tanımlamanın ön saflarında yer alıyor. Bu sadece bir tahmin, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ambire AdEx (ADX) Nedir? Ambire AdEx (ADX) Geleceği ve Yorum 2022

Flow Coin Yorum

Coin, yatırımcıların karlı ticaret yapabilecekleri ve işlemleriyle ekosisteme fayda sağlayabilecekleri bir ortam sağlar. Oluşturdukları bu sisteme ekledikleri yatırımlar ve projeler sayesinde son dönemde artmaya başladılar. Bu artışla birlikte analistler, Coine ilişkin geri bildirim verilerinin olumlu olduğunu belirtiyor. Token’ın incelemelerinden elde edilen veriler, token’ı etkileyen faktördür;

 • Çok Rollü Mimari: Flow’un tasarımı benzersizdir ve ağın, konsensüs uygulamadan veya ademi merkeziyetçiliği azaltmadan milyarlarca kullanıcıya hizmet verecek şekilde ölçeklenmesini sağlar.
 • Kaynak Odaklı Programlama: Ağ da ki sözleşmeler, Flow ve uygulamaları için kolay ve güvenli bir programlama dili olan Cadence ile yazılmıştır.
 • Geliştirici Ergonomisi: Ölçeklenebilir akıllı sözleşmelerden akış simülatörlerine kadar, ağ, topluluk için değerli ürünler yaratmak isteyenler için oluşturulmuştur.
 • Tüketici Katılımı: Akış, ortalama tüketici için tasarlanmıştır. Bir ödeme rampasına sahiptir ve fiattan kriptoya güvenli, düşük sürtünmeli bir yol sunar.

Flow Nasıl Çalışır?

Bire bir görevi etkin bir şekilde dört taraflı bir göreve dönüştüren Hisse Kanıtı (POS) fikir birliği modelinin benimsenmesi, blok zincirinin önemli bir özelliğidir.

Genel olarak doğrulama süreci, toplama düğümünden yürütme düğümüne, doğrulama düğümüne ve son olarak da fikir birliği düğümüne bir zincir modelinde ilerler.

Blok zincirinin nasıl çalıştığıyla ilgili bir başka ilginç kısım da akıllı sözleşmelerin yürütülmesidir.

Ayrı bir dilde yazılmış olmalarına rağmen, diğer akıllı sözleşmeler gibi işlev görürler. İlgili tarafların veya ilgili tarafların işlemin kendi başına devam etmesi için bir şartı yerine getirmesi gerektiğinde bir değişim sırasında kullanılırlar.

Blok zincirinin, geliştiricilerin NFT’ler oluşturmak ve takas etmek için erişebilecekleri özel bir “Flow Playground”a sahip olduğunu da belirtmek önemlidir. Flow Playground, blok zinciri uygulamaları oluşturmaya yeni başlayan geliştiriciler için bir öğrenme aracı olarak da kullanılabilir.

Geliştiriciler ayrıca tamamen işlevsel dApp’leri beta sürümünde dağıtabilecek ve kullandıktan sonra sorunlar ortaya çıkarsa kodlarını değiştirebilecekler.

Flow Nereden ve Nasıl Alınır?

Flow’u güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu