Ethereum (ETH) Fiyatı Büyük Ralliye mi Hazırlanıyor?

Ethereum fiyatı, önümüzdeki günlerde yükseliş ivmesi için zemin hazırlarken daha fazla güç gösteriyor. Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, Aralık ayından itibaren daha yavaş faiz artışlarına işaret etmesine rağmen, madencilerin kapitülasyonu nedeniyle Bitcoin fiyatı Ethereum’a kıyasla baskı altında kalmaya devam ediyor. Şimdi birkaç faktör, Ethereum (ETH) fiyatının 1.350 dolara ve muhtemelen 1.550 dolara yükselebileceğini gösteriyor.

Bitcoin fiyatı 18.000 dolarda güçlü bir dirençle karşı karşıya kalırken, Ethereum fiyatı yükselmeye devam ediyor. Fed Başkanı Jerome Powell, Aralık ayından itibaren daha yavaş faiz artırımları ile devam edeceğini söyledikten sonra kripto piyasasında yükseliş duygularını ateşledi.

Kripto türevleri veri platformu Coinglass, ETH vadeli işlemlerinin kripto borsası Binance’teki açık pozisyonunun tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,01 milyona ulaştığını bildirdi. Son 24 saatte açık pozisyondaki yaklaşık %9’luk artış, ETH fiyatının büyük olasılıkla önümüzdeki haftalarda artacağını gösteriyor.

ETH vadeli işlemlerinin kripto borsası Binance'teki açık pozisyonu
Ethereum Vadeli İşlemleri Binance’te Açık Pozisyonu. 
Kaynak: Coinglass

Glassnode on-chain verileri, ETH 2.0 para yatırma sözleşmesindeki toplam değerin az önce 15.492.407 ETH’lik bir ATH’ye ulaştığını ortaya koyuyor. Ayrıca, Ethereum doğrulayıcılarının ücretlerden elde ettiği gelir, %11.310 ile 1 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Michael van de Poppe dahil analistler, Ethereum fiyatının 1.150 $ seviyesinden düştüğü için zaten güç gösterdiğine inanıyor. 1.225 doların üzerinde bir kırılmanın 1.350 dolara ve muhtemelen 1.550 dolara doğru bir koşu açacağını öne sürüyor.

ETH Fiyat Hareketi
Ethereum (ETH) Fiyat Hareketi. 
Kaynak: Michael van de Poppe

Yatırımcılar, 1.200 dolarlık temel destek seviyesinin üzerinde kaldığı için ETH’lerini tutmaya çalışıyor. Ethereum fiyat rallisi, diğer altcoinlerin de aynı şeyi yapmasına yardımcı olacak.

ETH Fiyatı 1.700 Dolara Çıkacak mı?

Ethereum fiyatı, PoW’dan PoS konsensüsüne geçtikten sonra 1.700 $ seviyesine toparlanamıyor. Ayrıca FTX krizi, Ethereum’da büyük bir satış riskini de etkiledi. Ancak, balinalar daha düşük seviyelerden ETH biriktirmeye başladıkça, ETH fiyatı kilit seviyelerin üzerinde.

ETH fiyatı şu anda 1.225 $ seviyesinin üzerinde, 1.280 $ seviyesinde işlem görüyor. 24 saatlik düşük ve yüksek sırasıyla 1.267 dolar ve 1.293 dolar. Fiyat son 24 saatte yaklaşık %1 ve bir haftada %8 arttı.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Balinalar Tarafından Yaklaşık 1 Milyon Ethereum Satılarak Aralık Ayında Düşüşe Neden Oldu

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu