Ethereum Merkezli SingularityNET ve Çin Sigorta Devinden Ortaklık - BTC MAGAZİN

Ethereum Merkezli SingularityNET ve Çin Sigorta Devinden Ortaklık

Çin sigorta devi Ping An, Ethereum (ETH) merkezli yapay zeka (AI) kuruluşu SingularityNET ile ortaklık kurdu.

İşbirliği ilk önce Optik Karakter Tanıma (OCR), Bilgisayarla Görme (CV) ve model eğitimine odaklanacak. SingularityNET, ortaklığın kapsamının gelecekte birden fazla sektöre ve girişime genişlemesinin beklendiğini belirtti.

Duyuru, SingularityNET’in 28 Şubat Perşembe günü resmi olarak Ethereum merkezli ademi merkeziyetçi pazarının beta versiyonunu lanse etmesinden kısa bir süre sonra yapıldı. Geçtiğimiz yılın ocak ayında, şirket, Dünya Web Forumu’ndaki Hara zincirleme ile ortaklık kurulduğunu açıkladı.

Dünyanın en değerli sigorta şirketi olan Ping An’ın 170 milyon müşteriye hizmet verdiği ve dünyanın en büyük kamu şirketleri olan Forbes Global 2000 listesinde 10. sırada yer aldığı bildiriliyor. Geçtiğimiz yılın kasım ayında, Ping An ve Sanya belediye ayrıca “Akıllı Şehir” inşaatı için blok zinciri içeren stratejik bir işbirliği anlaşması imzaladı.

Yayınladıkları basın bülteninde, Ping An’ın AI kullanan tıbbi konsültasyonlar için “One Minute Clinics” in sekiz Çin şehrinde halihazırda kullanımda olduğunu belirtildi.

Aynı ay içerisinde, Ping An’ın bankacılık yan kuruluşu olan Ping An Bank’ın, blok zinciri, bulut hizmetleri ve Nesnelerin İnterneti (IoT) teknolojisini kullanarak bir butik banka açacağını bildirmişti.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu