Blockchain Yapay Zeka Platformu SingularityNET Beta Versiyonunu Başlattı

Blockchain yapay zeka (AI) platformu SingularityNET, bir basın açıklamasına göre, 28 Şubat Perşembe günü Ethereum tabanlı merkezi olmayan pazarının beta versiyonunu resmen başlattı.

SingularityNET CEO’su Ben Goertzel, basın açıklamasında beta öncesi versiyonun piyasaya sürülmeden önce topluluk ve gönüllüler tarafından stres testi yapıldığını belirtti.

Hong Kong merkezli Hanson Robotics tarafından inşa edilen ünlü robot Sophia ile çalışan AI firması, 2017 yılında ICO’yu tamamlayarak 150 milyon dolar topladı.

AGI token teklifinin ardından, şirketin UNESCO ve Malta hükümeti de dahil olmak üzere 20’den fazla şirket ve kurumla ortaklık yaptığı bildirildi.

Blok zinciri odaklı pazar hedefi

AI şirketi, bireylerin, küçük işletmelerin ve devlet kurumlarının daha önce sadece Silikon Vadisi oyuncuları için mevcut olan algoritmaları satın alabilecekleri bir blok zinciri odaklı pazar yaratmayı amaçlıyor. Pazarda mevcut olan hizmetler, diğerlerinin yanı sıra görüntü ve duygu tanıma hizmetleri, nesne algılama ve konuşma tanıma işlemlerini içerecek.

SingularityNET, AI’nın 2030’a kadar küresel ekonomiye 15 trilyon doların üzerinde katkı sağlayacak hızla büyüyen bir alan olduğuna inanıyor. Goertzel ayrıca AI ekonomisinin daha da genişleyeceğini ve işletmelerin gelecek yıllarda daha fazla teknoloji çözümüne ihtiyaç duyacağını belirtti:

“AI ekonomisi olgunlaştıkça ve genişledikçe, demokratik ve merkezi olmayan bir AI altyapısına olan talep, daha geniş bir odaklanma ve genelleme kabiliyetine sahip AI araçları yelpazesindeki işletmelerdeki ihtiyaç gibi, giderek daha da belirginleşmektedir.”

Goertzel

Malta hükümeti SingularityNET ile Kasım 2018’de “AI’ın yeni düzenleme tasarlama sürecinde robotlar için vatandaşlık testi ” için bir pilot proje işbirliği yaptı.

AI, son olarak Binance’in Launchpad platformunda FET belirteç satışını kapattı ve 22 saniyede 69 milyon token satışıyla 6 milyon dolar kazandı.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Blockchain İle İlgili Meslekler Çin'de Resmi Olarak Tanındı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu