Ethereum’un Şangay Güncellemesi Yaklaşırken ETH Fiyatı Artıyor

Ethereum’un Beacon Chain’indeki ETH stakingi, Mart ayında beklenen Şangay güncellemesi öncesinde yükselmeye devam ediyor. Mevcut zincir içi verilere göre, Beacon Chain’e 26,41 milyar dolar değerinde 16,16 milyon ETH yatırıldı.

Beacon Chain Üzerinde Stack Edilen Ethereum 16 Milyonu Aştı

Glassnode on-chain verilerine göre, Ethereum Beacon Chain’de 16.101 milyon ETH stake ediliyor. 16 milyondan fazla ETH, dolaşımdaki arzın %13,4’ünü oluşturuyor.

Etherscan verilerine göre, Ethereum’un Beacon Deposit Sözleşmesine yaklaşık 26.41 milyar dolar değerinde 16.16 milyon ETH yatırıldı.

Ayrıca, Beacon zincirindeki toplam payın %70.86’sını temsil eden 11.408 milyon ETH, staking hizmeti sağlayıcıları aracılığıyla toplandı. Lido, %29,3 ile ETH hisselerine hakim durumda, ardından %12,8 ile Coinbase, %7,6 ile Kraken ve %6,3 ile Binance geliyor.

Nansen‘den gelen veriler, benzersiz staking mevduat sahiplerinin sayısının kabaca 93.800 olduğunu gösteriyor. BeaconScan‘den alınan veriler, aktif doğrulayıcı sayısının yaklaşık 503.702 olduğunu göstermektedir.

Beacon Chain’de artan ETH stakingi, Ethereum güvenliğinin ve benimsenmesinin işaretlerini gösterirken, Ethereum çekirdek geliştiricilerinin ağda bir denge sağlamak için para çekme işlemlerini etkinleştirmesi gerekir.

Bu arada, birkaç katılımcı da Şanghay yükseltmesinden sonra stake edilen ETH’yi geri çekmeye çalışacak. Bununla birlikte, para çekme işlemlerinin aşamalı olarak gerçekleşmesi muhtemel ve doğrulayıcılar, yeniden staking için ödüllendirilecek. Böylece ağda bir denge sağlanacak.

Geliştiriciler ayrıca, Lido gibi bazı staking sağlayıcıları ETH staking’e hakim olduğundan, Ethereum’u daha az merkezi hale getirmek için çalışıyorlar.

ETH Fiyatı Yükseliyor

Ethereum (ETH) fiyatı şu anda 1.633 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte yatay işlem görüyor. 24 saatlik düşük ve yüksek sırasıyla 1.612 dolar ve 1.658 dolar. Ayrıca, son 24 saatte işlem hacminin %17 oranında düşmesi, traderların ilgisinin azaldığına işaret ediyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bu Altcoin S&P 500 ile Bitcoin'den Daha Büyük Bir Korelasyon Gösteriyor

Ethereum staking, son ETH fiyat rallisinin ortasında artıyor. ETH fiyatı, yılın başından bu yana yaklaşık %40 arttı. ETH fiyatının Şangay güncellemesinden sonra daha da yükselmesi muhtemel.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu