Gulden (NLG) Nedir? Gulden (NLG) Geleceği ve Yorum 2022

Gulden (NLG) Nedir?

Gulden (NLG), aslen Hollanda’nın ulusal para biriminin adıydı ve 2002’de Hollanda’nın Avrupa Birliği’ne katılmasıyla Euro’nun yerini aldı. Kripto para birimi Gulden, geliştiricilerinin Hollanda’nın uzun süredir kayıp olan para birimini geri getirme girişimidir. Gulden, Hollanda’nın “resmi” kripto para birimi olmayı hedefliyor.

Gulden (NLG), Litecoin’in bir çatalıydı ve 8 Nisan 2014’te oluşturuldu. Bu proje Rijk Plasman ve geliştirici Malcolm MacLeod tarafından başlatıldı. Gulden, Hollanda’nın kayıp ulusal para birimi Gulden’i canlandırmayı ve yeni gelenleri kripto para birimleri ve kripto ticareti kavramlarını, erken benimsemeyi teşvik eden kullanımı kolay bir şekilde tanıtmayı amaçlıyor.

Gulden, 170 milyon NLG markına eşit önceden belirlenmiş bir token’di. Ancak, Hollanda vatandaşları için yüzde 9 veya 150 milyon NLG işareti ayrılmıştır. 20 milyon NLG’nin kalan yüzde 1’i esas olarak Gulden blok zincirinin devam eden gelişimini, iyileştirilmesini ve tanıtımını desteklemek için kullanılacaktır.

Gulden (NLG), diğer kripto para birimlerinin daha hafif ve daha kullanıcı dostu bir versiyonu olarak geliştirildi. Gerçek dünyadaki tüccarları daha karlı hale getirmek için blok zinciri teknolojisinde değişiklikler yapıldı, bu da daha kısa işlem onay süreleri, daha hızlı blok oluşturma hızları ve daha istikrarlı ve güvenli bir ağ ile sonuçlandı. Gulden’in maksimum arzı, piyasaya geniş bir kripto para birimi arzı sağlamak için 1.680 milyon NLG olarak belirlendi.

Gulden (NLG), Litecoin’in bir çatalıydı. Bu, Proof of Work konsensüs mekanizmasını ve Scrypt karma algoritmasını kullandığı anlamına gelir. Ancak Gulden geliştiricileri, DELTA adı verilen özel bir zorluk algoritması geliştirip uygulayarak ve PoW2 adı verilen PoW mekanizmasının yeni ve geliştirilmiş bir versiyonunu sunarak blok zinciri teknolojisini genişletmek ve iyileştirmek için çalışıyor.

Yeni PoW2 sistemi, mayınlı blokları blok zincirine eklenmeden önce doğrulayarak ek bir güvenlik önlemi görevi gören madenciler ve tanıklar ağını ayırır. PoW2’nin yeni ve geliştirilmiş versiyonu, yüzde 51 saldırılarına, Sybil saldırılarına ve işlem esnekliğine karşı koruma sağlamanın yanı sıra bencil madencilik uygulamalarını ve madencilik yönetimini de engeller.

Tanık işlevi (SegSig adı verilen özel bir SegWit uygulaması), işlemleri doğrulama yükünü ortadan kaldırır ve bunu madenciler ile tanıklar arasında paylaşır. Bu özellik, daha kısa doğrulama süreleri sağlayan ve ağ güvenliğini ve kararlılığını artıran PoW2 ile birlikte kullanılır. Gulden, kullanıcılarına yıllık yüzde 3 faiz oranıyla coinlerini bir aydan en fazla üç yıla kadar kilitleme olanağı tanıyor. Bu, kripto para birimleri için alternatif bir PoW dağıtım yöntemi olan Proof of Stake’deki stake kavramından farklıdır.

Gulden’in Delta adı verilen özel zorluk algoritması, blok süresinin Bitcoin’in blok süresinden önemli ölçüde daha kısa, tam olarak 150 saniye olduğu anlamına gelir. Daha hızlı ve daha verimli bir algoritma sayesinde yeni blokların oluşturulması arasındaki süre çok daha kararlıdır. BTC’den farklı olarak blok ödülü paylaşılmaz. Mevcut ödül, blok başına 100 NLG token’ıdır.

Geliştirme ekibinin ana odak noktası, Gulden ekosistemindeki kullanıcı deneyimidir. Hem mobil hem de masaüstü uygulamaları, sıfırdan bu zihniyetle oluşturuldu ve bu da NLG token’larını edinme ve kullanma konusunda zahmetsiz bir kolaylık sağladı.

NLG’nin Hollanda’daki agresif tanıtımı, Subway gibi birçok büyük şirketin Gulden’i kabul edilen bir ödeme yöntemi olarak benimsemesine yol açtı ve sonuç olarak diğer birçok Avrupalı ​​ve İskandinav tüccarı ödeme sistemlerinde Gulden’i benimsedi. NLG’yi kabul eden tüm gerçek dünya tüccarları web sitesinde görülebilir.

Diğer altcoinlerin aksine, Gulden geliştirme ekibi sık sık kapsamlı kod geliştirmeleri yayınlar ve topluluk geri bildirimlerini ve tavsiyelerini aktif olarak arar ve dinler. Geliştirme ekipleri ayrıca topluluğun, ekibin bir sonraki sürüm için hangi özellikler üzerinde çalışacağını seçmesine izin vererek, onu gerçekten aktif bir topluluk haline getirir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ariva (ARV) Nedir? Ariva (ARV) Geleceği ve Yorum 2022

PoW’da SegSig teknolojisine sahip özel bir Delta algoritması, Gulden’i diğer altcoinlere göre daha güvenli ve istikrarlı bir ağ haline getiriyor. Stabil blok oluşturma süreleri, kısa blok bekleme süreleri ve saniyede çok daha fazla işlemi destekleme yeteneği sunar. Aynı zamanda çifte harcama, Q-saldırıları ve işlem imkansızlığının yanı sıra çok kısa işlem onay sürelerine karşı koruma sağlar.

Gulden (NLG) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Rijk Plasman
  • Yayınlanma Yılı: 2014
  • Blok Zinciri: Blockchain
  • Toplam Arzı: 700,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 563.635.131
  • Piyasa Değeri: ₺ 38,152,307
  • En Düşük Fiyat: ₺ 0.03321
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 0.5352
  • Proje Amacı: Gulden, Proof of Work 2.0 (PoW2) protokolünü kullanan bir kripto para birimidir. Adı, eski Hollanda para birimi Gulden’den türetilmiştir. Malcom Macleod liderliğindeki mükemmel geliştirme ekipleriyle tanınırlar.

Gulden (NLG) Geleceği

Gulden, Delta adı ile seçenek halinde iş kabul eden özgül bir zor, rahat mod dengeleme altyapısını kullanır. Bu eşi olmayan yapı algoritması, blok zamanlarını Bitcoin blok süreçlerinden kayda kıymet bir kıstasta azaltır. Dahası BTC’den farklı olarak blok hediyesinin bölünmesine de yer olmamaktadır. Hali hazırda oluşum yayınlayan hediye, blok birimi üzerine 100 NLG tokeni kadardır.

Gulden proje geliştiricilerinin hedeflediği temel esas, kripto para birimlerini katılımcılar için rahat ulaşılabilir duruma getirmektir. Odaklandığı temel esaslar, daha ilkin asla kripto para işine girmemiş şahıslar için Gulden tokeni kullanmayı basitleştirmektedir. Bu hızla gelişen değişen teknolojinin başlangıç seviyesi azaltılmış olsa da giderek daha çok adamın kripto para altyapılı teknolojileri kullanmaya başlayacağına dair inançları üst düzeyde idi. Bu, kripto para biriminin genel bakışına ve imajına olumlu yönde bir hava getirecektir.

Gulden, Hollanda eski para birimi olduğu için dolayı bu ad ile sıfatlandırılan kripto para birimi bu özelliği yardımıyla bir çok Hollanda vatandaşına geçmiş anıları hatırlatıyor ve eskiye dayalı özlemden dolayı bu kripto para birimi gittikçe daha da entresan hale geldi.

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu unutmamalı, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Gulden (NLG) Yorum

NLG, 2014’te Litecoin tabanına dayalı olarak kuruldu. Yıllarca süren geliştirmelerden sonra Gulden’in artık kendi kod tabanına sahip olduğunu söyleyebiliriz. Gulden, tamamen gelişim için kullanılan bir koşulla başladı. Mevcut iyileştirmeler artık madencilik ücretinin bir kısmı ile ödeniyor.

Gelişimin yönüne Gulden Danışma Kurulu (GAB) tarafından karar verilir. GAB 9 üyeden oluşur ve her yıl topluluktan seçilir. Seçimlerde herkes aday olabilir. Adaylar için oylama, Gulden blok zinciri aracılığıyla kaydedilir ve yürütülür.

Gulden, evrensel olarak kabul edilen bir ödeme aracı olmak istiyor. Bu amaçla, geliştirme çalışmasının amacı, cüzdanları olabildiğince kullanıcı dostu hale getirmektir.

Gulden (NLG) Nereden ve Nasıl Alınır?

Gulden (NLG)’i güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu