ICON (ICX) Nedir? ICON (ICX) Geleceği ve Yorum 2022

ICON (ICX) Nedir?

“Ethereum Korea” olarak da bilinen ICX, bir blockchain ağ projesidir. Bitcoin, Ethereum ve QTUM gibi farklı blok zincirlerini birbirine bağlayan çok zincirli bir blok zinciri platformu olan ICX, Loopchain isimli tescilli bir blok zinciri motoru tarafından desteklenmektedir.

ICON’un yerel ICX token’ın iki temel kullanımı vardır. Temel amacı, onu bir aracı kripto para birimi olarak kullanmaktır. ICX, farklı kripto para birimleri arasında ticarete izin veren DEX Rezervi aracılığıyla döviz kurunu belirler. ICX’in ikinci kullanım durumu, Kore Üniversiteler Birliği için blockchain ekibi ICX tarafından geliştirilen ve birden fazla kullanıma hizmet edecek bir DApp token’ı olan U-Coin için olabilir. ICX, ICO platformu için ERC-20 gibi bir token olarak da kullanılabilir.

Saniyede yüzlerce işlem yapma yeteneğine sahiptir. Kurumlar ve şirketler arasında paylaşılan verilerin bütünlüğünü ve şeffaflığını sağlamak ve ortak varlıkları merkezi bir organizasyon olmaksızın heterojen blok zincirlerine aktarmak amacıyla başlatılan ICX projesi, uzun vadeli temellere dayalı birkaç blok zincirini birbirine bağlayan bir “çapraz zincir” olmayı hedefliyor.

ICX projesinin amacı, toplulukları yeniden tanımlayıp birbirine bağlayarak ve yeni bir dünya yaratarak yeni bir ademi merkeziyetçilik çağını başlatmaktır. ICX aracılığıyla topluluk geleneksel ekonomik sistemi terk edebilir, özgürce ve diğer topluluklarla değer alışverişini teşvik edebilir, sonuçta topluluğa maksimum karşılıklı fayda sağlar. ICX, gerçek dünyayla sınırlı değildir, doğrudan kripto dünyasına bağlanır.

ICON’un temel amacı dünyayı birbirine bağlamak değil, yoğun veri yükünün neden olduğu sistem zorluklarını çözmektir. Dünyamızın dijitalleşmesiyle, birçok yüksek teknoloji endüstrisinin veya küçük endüstrinin bu kadar çok veriyi işlemek için mücadele etmesi şaşırtıcı değil. Bu zorluklar azaltılabilirse, bankalar, hayır kurumları, sigorta şirketleri, hastaneler ve eğitim kurumları gibi her türlü kuruluş sorunsuz çalışabilir. ICX, dünyayı farklı ülkelerden ziyade birleşik bir topluluk olarak görür. Bu, dünyadaki her topluluğun kendi misyonuna sahip olduğu ve bu misyonları başarıyla yerine getirmek için birbirine güvendiği anlamına gelir.

Hasta olduğunuzu ve hastaneye gitmeniz gerektiğini ve tüm masraflarınızı sigortanız ile karşılamak istediğinizi hayal edin. ICON’un burada yapabileceği, blok zinciri hesabınızla ilişkili tüm sigorta bilgilerini sigorta şirketine göndermektir. Bu şekilde, sigorta şirketi, evrak işlerinin çoğundan kaçınmanıza yardımcı olurken, talebinizi daha hızlı işleme koyabilir. Sistem, önce sigorta bilgilerini ICX ağında saklamanızı gerektirir. Bunu yaptığınızda, ICX token’larını kullanarak ticaret yapabilirsiniz.

Temel olarak, ICON’u halka zincir teknolojisine dayanan çok kanallı bir blok zinciri olarak adlandırabiliriz. Loopchain olarak bilinen teknoloji, akıllı sözleşme işlevine sahip özelleştirilebilir ve yüksek performanslı kurumsal blok zinciri olarak tanımlanabilir. Bir döngü ürünü olarak döngü zinciri, çeşitli endüstri gruplarının ihtiyaçlarını karşılamak için esneklik göz önünde bulundurularak geliştirilmiş bir teknolojidir.

Loopchain, Loop Fault Tolerance (LFT) adı verilen bir fikir birliği mekanizması kullanarak hızlı, çatalsız fikir birliğini destekler. ICX sistemi, tüm potansiyelini ortaya çıkaran yeni bir blok zinciri teknolojisinin başlangıcı olabilir. Teknik incelemesinde söylediğine göre, ICX herhangi bir sektörle sorunsuz bir şekilde entegre olabilir ve çalışabilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   En İyi 6 Kripto Köprüsü - Blok Zincirler Arası Kripto Para Taşımak

ICON (ICX) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Min Kim
  • Kuruluş Yılı: 2017
  • Blok ZinciriEthereum
  • Toplam Arzı: 926,210,351
  • Dolaşımdaki Arzı: 919,483,096
  • Piyasa Değeri: ₺ 4,026,982,365,54
  • En Düşük Fiyat: ₺ 3,82
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 45,18
  • Proje Amacı: Bu token’ın ilk kullanımı, bir ara kripto para birimi olarak kullanılacaktır. ICX, farklı kripto para birimleri arasında ticarete izin veren DEX Rezervi aracılığıyla döviz kurunu belirler.

ICON (ICX) Geleceği

ICX token, ICON’un yerel token’ıdır. Kripto para birimleri, çok sayıda işlem gerçekleştirme olanağı sağlar. Bu, genel bir blok zincirinde uygulamalar oluşturmak isteyen geliştiricilerin ilgisini çekebilir. Bir örnek, teknolojisini tıbbi kayıtları güvence altına almak için kullanan ICX Foundation’dır. Ve diğer kullanım durumlarının yanı sıra sigorta endüstrisindeki talepleri ve ödemeleri hızlandırmak için kullanıldığını söylüyor. Dikkat ve ortaklıklar oluşturmak ICX için bir avantaj olacaktır. Ancak Kore pazarındaki stratejik konumu da ilgi çekici olabilir.

ICON Coin, son birkaç yılda fiyat açısından iyi bir performans göstermemiş gibi görünse de, düzenli aralıklarla yayınlanan gelişmeler ve güncellemelerle esasen güçlendi. Kısacası ICON, 2017 sonundan bu yana verdiği tüm sözleri tuttu ve Kore’deki birçok kuruluş tarafından benimsendi veya benimsenmek üzere. Ancak, ICON’un Kore hükümeti tarafından desteklendiğini belirtmek gerekir. Tüm bu yaygın benimseme ve devlet desteğinin yanı sıra, ICON ağının birçok yönden diğer projelerden üstün olduğu ve mükemmel bir stake ve yönetişim modeline sahip olduğu belirtilmelidir. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

ICON (ICX) Yorum

ICON, kripto ekosisteminde onlarca rakibi olmasına rağmen, sahip olduğu büyük potansiyel nedeniyle diğer projelerden öne çıkabiliyor. İCON; Ölçeklenebilirliği ve erişilebilirliği sayesinde ademi merkeziyetçiliği tercih eden birçok kuruluş için doğru seçim olabilir. Kore menşeli bu kripto para, blockchain teknolojisini gelişen teknolojiye entegre etmek isteyen dev şirketlerle işlem yapabiliyor ve istediğini alırsa kısa sürede coinmarketcap’ın ilk 5’ine girebilir. Benim görüşüme göre, bu kripto para biriminin riskli olma potansiyeli çok yüksek. ICON, risk almayı seven perakende yatırımcılar için ideal bir çözüm olabilir.

ICON (ICX) Nereden ve Nasıl Alınır?

ICON (ICX)’u güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu