Ontology Gas (ONG) Nedir? Ontology Gas (ONG) Geleceği ve Yorum 2022

Ontology Gas (ONG) Nedir?

Ontology Gas, dijital kimlikler ve veriler konusunda uzmanlaşmış güçlü bir açık kaynaklı blok zinciri projesidir. Ontology’nin altyapısı, kendi blok zinciriyle, güçlü zincirler arası işbirliğini ve Katman 2 ölçeklenebilirliğini destekler ve işletmelere ihtiyaçlarını karşılayan bir blok zinciri tasarlama esnekliği verir. Hız, güvenlik ve güven için bir dizi merkezi olmayan kimlik ve veri paylaşım protokolüyle Ontology, ekosistem çapında bir mobil dijital kimlik uygulaması olan ONT ID’yi ve DID’yi ve veri alışverişi ve işbirliği için merkezi olmayan bir çerçeve olan DDXF’yi içerir. Kullanıcı verilerinin saklanmasında merkezi sistemlerin güvensizliğine getirdiği çözümlerle piyasada dikkat çeken bir proje haline geldi.

ONG, yardımcı program token’ları olarak ONT ve NGO ile ikili bir token modelini benimser. ONG, gas fiyatlarındaki doğal “varlıkların” değerindeki dalgalanma riskini en aza indirmek için ONT’ler ve STK’lar arasında ayrım yapar.

Ontology Network ekosisteminde iki farklı token vardır. Yatırımcılar, yönetişim haklarına sahip STK’lara sahiptir ve ağ değişikliği gibi konularda söz sahibidir. ONG, zincir içi uygulamalar için bir değer belirleyici olarak kullanılır ve zincir üstü işlemler için kullanılır. ONT ayrıca stake etme motoru olarak kullanılır ve düğüm süresi, staking maliyetleri ve işletme maliyetleri girdi olarak alınır. Ontology’nin gaz geçiş ücretini Ontology için bir “otoyol” veya ağını kullanmak için bir “ücret” olarak düşünebilirsiniz. Bu yönüyle Ethereum’un gaz sistemine benzer.

Ancak, Ethereum (ETH ile ödeme) gibi ana ONT kripto para birimiyle ödeme yapmak yerine, Ontology ağı, ağı kullanırken (örneğin bir işlem yaparken) kendi token’ıyla (DAINTY) ödeme yapmanıza olanak tanır. Sistem, ONT stake edenleri ödüllendiriyor, STK’lar ONT stake eden insanları ödüllendiriyor. Bu, STK’nın kimlik güvenliği gibi kullanımlar için Ontology platformunu kullanmasanız bile bir fırsat sunduğu anlamına gelir.

ONG Coin, Ontology Ağına güç sağlar ve Web3’e özerk ve merkezi olmayan kimlik çözümlerinin getirilmesine yardımcı olur. Ontology ağındaki ücretler ve işlemler ONG token’larında ödenir. Örneğin, akıllı sözleşmelerin uygulanması, işlemde ONG’ları kullanır. ONG’lar, kullanıcılar ve geliştiriciler için kolay bir çalışma ortamı sağlayarak ağ işlem maliyetlerini tahmin edilebilir tutar.

Ontology, Ontology’nin genel blok zinciri ağının üzerine inşa edilen kurumsal blok zinciri ağlarının, kişisel verilerin ihlali olmadan etkileşime girmesine ve çok çeşitli işletmelere ve projelere hizmet etmesine izin veren karmaşık bir dağıtılmış güven protokolüdür.

Ontology, birçok gerçek dünya kullanım durumu sağlar ve işletmelerin Ontology blok zincirinin üzerine kendi blok zinciri ağlarını kurmalarına olanak tanır. Ontoloji; İşletmelere ek yönetim özellikleri ve gelişmiş gizlilik sağlar. Ethereum ve NEO gibi rakiplerinden tasarımlarında eksik olan önemli bir özellik olan özel ihtiyaçlarını karşılamak için özel blok zincirleri oluşturmalarına izin vererek daha fazla esneklik sunar. ONT zinciri ayrıca Ontology Gas (ONG) yaratarak ve ONT sahiplerine hisse başına ücretsiz olarak dağıtarak işlem ağı ücretlerinin düşürülmesine yardımcı olur.

Ontology ayrıca akıllı sözleşmeler, şifreli kimlik kanıtı (ONT ID) ve farklı blok zinciri ağları arasında sorunsuz bir şekilde aktarılabilen şifreli veriler (DDXF) gibi ek özellikler de sunar. Örneğin, çoğu ülkede katı veri gizliliği yasalarına tabi olan hasta tıbbi kayıtları, hasta verilerinin bütünlüğünden ve güvenliğinden ödün vermeden Ontology Network üzerinde kullanılabilir. Gizli verileri aktaran medikal şirketler, hasta verilerinin yetkisiz kişilerin eline geçmesinden korkmadan, diğer taraflarla nelerin ve hangi koşullar altında paylaşıldığını kontrol edebilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Stellar (XLM) Nedir? Stellar (XLM) Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ontology Gas (ONG) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Jun Li 
  • Kuruluş Yılı: 2018
  • Blok ZinciriEthereum
  • Toplam Arzı: 1,000,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 312,655,677
  • Piyasa Değeri: ₺ 1,761,656,491,85
  • En Düşük Fiyat: ₺ 4,68
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 34,51
  • Proje Amacı: ONG projesi, akıllı sözleşmeler oluşturmak ve uygulamaların merkezi olmayan dağıtımı için bir platform sağlamaktır. Ethereum gibi diğer platformları, hem ağı korumak hem de işlem ödemesi için tek bir varlık kullanırken, Ontology’nin çift para birimi modeli vardır.

Ontology Gas (ONG) Geleceği

Web3 projelerindeki potansiyel etkisi, Deep Learning alanında kullanıcı dostu arayüzü, kendi blok zinciri, sistemdeki iki farklı tokeni, eco ve ekibindeki iyi geliştiriciler ile Ontology’nin geleceğinin geniş olduğuna inanılıyor.

Kurucu Jun Li bir röportajda şunları söyledi: “İnternetin evriminde bir sonraki aşamaya veya blok zinciri alanında bilindiği üzere Web 3.0’a geçerken, dijital kimlik çözümleri yeni ve heyecan verici şekillerde gelişiyor. Bunu yapmak için, şifreleri hatırlamak zorunda kalmadan aynı güvenli ve özel kimliğe sahip farklı platformloarda oturum açmalarını sağlamak için merkezi olmayan kimlik çözümlerine ihtiyaç duyulacaktır. ONT ID gibi çözümler, kullanıcıların bunu yapmasına izin veren teknoloji altyapısını sağlayacaktır.

Ontology Gas (ONG) Yorum

Kripto uzmanları, benzersiz blockchain teknolojisini kullandığı için Ontology Gas projesini onaylıyor. Artan hız, güvenlik ve güven için bir dizi merkezi olmayan kimlik ve veri paylaşım protokolü, Ontology projesinin temel özelliklerinden biridir. Bu şekilde uzmanlar, STK para yatırımlarını tercih ediyor.

ONG projesi, akıllı sözleşmeler oluşturmak ve merkezi olmayan uygulamaları dağıtmak için bir platform sağlayan yüksek performanslı bir kamu blok zinciridir. Ontology’nin ikili bir kripto para modeli olmasına rağmen, ONG token yerel hükümet para birimidir.

Ontology projesi, Web3 teknolojisi için veri sağlaması ve Layer 2 ölçeklenebilirliğini desteklemesi gibi özellikleriyle sektörde önemli bir yere sahip.2018 yılından bu yana pazar ve değeri her geçen gün artıyor, ağda iki farklı token kullanmanın onu farklılaştırdığı söyleniyor. diğer projelerden. Uzmanlar, bu özellikle STK’ların gelecekte çok daha iyi fiyat hareketliliği gösterebileceğine inanıyor.

Ontology Gas (ONG) Nereden ve Nasıl Alınır?

Ontology Gas (ONG)’ı güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu