JP Morgan, Ethereum Merge Yükseltmesinin Gerçek Etkisinin Henüz Görülmediğini Söyledi

Ethereum Merge yükseltmesinin başarıyla tamamlanmasından yaklaşık bir ay sonra, etki henüz fiyatlanmadı. Merge’in 15 Eylül’de tamamlanmasından hemen sonra, Ethereum fiyatı düştü. Aslında ağ yükseltmesinin ayı piyasası durumuna bir katalizör görevi görebileceği umuluyordu. O zamandan beri, Ethereum (ETH) fiyatı büyük ölçüde yatay bir eğrinin yolunu tuttu.

Merge tamamlandıktan sonra, ETH fiyatı yaklaşık %10 oranında keskin bir düşüş yaşadı ve ardından olumsuz momentum devam etti. Düşüşün ardından, fiyat daha da düşmeden önce birkaç gün 1.400 dolar seviyesini korudu. Btcmagazin market verilerine göre, ETH fiyatı son 24 saatte %0,70 artışla 1,295 $ seviyesinde bulunuyor.

JP Morgan analistleri, kripto yatırımcılarının hala Ethereum Merge’ü yukarı yönlü fiyatlamadıklarına inanıyor. Bir CNBC raporuna göre, ETH fiyatı henüz yükseltme olayının etkisini görmedi. Bu, Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin’in Merge’den sonra fiyatlandırılmasının biraz zaman alabileceği yönündeki öngörüsü ile uyumlu. Buterin, yatırımcıların gerçek fiyat hareketinden önce 6-8 aylık bir bekleme süresi beklemeleri gerektiğini söyledi.

Ethereum tutan adreslerin sayısı şu anda 10 ayın en yüksek seviyesinde. Bu durumun bir ETH fiyat artışına yol açıp açmayacağını yakın gelecekte göreceğiz. 1.377 dolarlık haftalık en yüksek seviye ile kıyaslanınca, mevcut seviyede, ETH haftalık düşük aralığında.

Salı günü erken saatlerde teknoloji devi Google, Cloud kullanıcı ödemelerine kriptoda izin vermek için Coinbase ile ortaklık duyurdu. Kripto ödemelerinde kullanılacak kripto para birimleri arasında Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin yer alacak. Bu hareket, Ethereum’un daha fazla kurumsallaşmasına yardımcı olabilir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Norton 360 Antivirüs, Ethereum Madenciliği Özelliğini Tanıttı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu