Kazakistan, CBDC’sini Binance Borsasının BNB Zinciriyle Entegre Edecek

Binance’in CEO’su “CZ” 27 Ekim’deki bir tweet’te Kazakistan Ulusal Bankası’nın (NKB) CBDC’sini BNBchain ile entegre edeceğini duyurdu. Kazakistan merkez bankası geçtiğimiz günlerde kontrollü bir ortamda bir CBDC pilot uygulaması başlattı ve tüketiciler ve tüccarlarla testler yaptı.

Binance, ülkede kripto kullanımını teşvik etmek için Kazakistan hükümetiyle birlikte çalışmaya devam ediyor. Kripto borsası, 6 Ekim’de AIFC Finansal Hizmetler Otoritesinden (AFSA) kalıcı bir lisans aldı. Binance ekibi, Kazakistan Ulusal Bankası (NKB) Birinci Başkan Yardımcısı Berik Sholpankulov ve Yönetim Kurulu Başkanı Binur Zhalenov ile bir araya geldi. Ödeme ve Teknoloji Merkezi, CBDC kısmında çalışmaya devam edecek.

Ayrıca Binance, yasadışı kripto varlıklarının yanı sıra kara para aklama  ve terör finansmanı ile ilgili kriptoları tespit etmek ve engellemek için Kazakistan Cumhuriyeti Mali İzleme Ajansı ile bir Mutabakat Zaptı imzaladı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Blockchain İle İlgili Meslekler Çin'de Resmi Olarak Tanındı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu