QuadrigaCX Ethereum'ları Diğer Kripto Borsalarında mı Saklıyor? - BTC MAGAZİN

QuadrigaCX Ethereum’ları Diğer Kripto Borsalarında mı Saklıyor?

Kripto borsası QuadrigaCX’in diğer kripto borsalarında önemli miktarda Ethereum (ETH) depoladığı iddia edildi.

Bu iddia, Kraken CEO’su Jesse Powell ve MyCrypto CEO’su Taylor Monahan’dan onaylayıcı bilgiler elde eden kripto araştırma ve danışmanlık platformu ZeroNonCense tarafından 28 Şubat’ta yayınlanan bir raporda ortaya atıldı.

Raporun yazarı, QuadrigaCX’e ait yaklaşık 650.000 ETH’nin QuadrigaCX’in operasyonları sırasında Kraken, Bitfinexand Poloniex kripto borsalarında saklandığının çok güçlü bir ihtimal olduğunu bildirdi. Rapor, QuadrigaCX’in tüm bu borsalarda kanıtlanmış hesapları olduğunu ve gönderildikleri fonların 100 milyon doların üzerinde olduğunu iddia ediyor.

Btcmagazin’in Şubat ayında, kurucusu Gerry Cotten’in ani ölümünü takiben bildirdiği gibi, kripto para birimi borsası QuadrigaCX’in dijital varlıklarda 145 milyon ABD Doları eksiği bulunuyor.

ZeroNonCense, kurucunun dul eşi Jennifer Robertson’ın, ne onun ne de borsada yer alan diğer kişilerin Cotten’in kripto varlıklarını nerede sakladığını bilmediğinin açıklanması nedeniyle bu depolama uygulamalarından haberdar olmamalarının mümkün olabileceği ihtimalini güçlendiriyor.

Rapora göre, Robertson ayrıca Cotten’in QuadigaCX’in fonlarından bazılarını diğer borsalarda saklamış olabileceği beyanında bulundu.

Rapor, eğer QuadrigaCX’in fonları hala yukarıda belirtilen borsalarda bulunuyorsa, fonlarını geri alarak faaliyetlerine devam etmesine izin verebileceği sonucuna vardı.

Yine Şubat ayında, Kanadalı bankaların para aklama kaygıları nedeniyle iflas etmiş kripto para birimi borsası QuadrigaCX’in varlıklarının yönetimi konusunda tereddüt gösterdiği haberleri çıktı.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu