Ethereum Geliştiricileri Hard Fork Koordinatörü Arıyor - BTC MAGAZİN

Ethereum Geliştiricileri Hard Fork Koordinatörü Arıyor

Ethereum’un (ETH) çekirdek geliştiricileri, 1 Mart’taki çekirdek geliştirici toplantısında yeni bir hard fork koordinatörü ihtiyacını tartıştılar.

Şubat ayında, Ethereum altyapı firması Parity Technologies’in yayın müdürü Afri Schoeden, sosyal medyada öfkeye yol açan tartışmalı bir tweet’in ardından tüm Ethereum projelerini bırakmıştı.

Onun ayrılması, hard fork koordinatörü için yeni bir aday arayışı Ethereum çekirdek geliştiricileri arasında Cuma günkü toplantıda tartışma konusu oldu. Ethereum Vakfı’nın topluluk ilişkileri yöneticisi Hudson Jameson, geliştirici toplantısı çağrısı sırasında aradıkları hard fork koordinatörü kriterlerini açıkladı:

“Hard fork koordinatörünün, EIP’lerin [Ethereum Geliştirme Önerileri] sunumu, EIP’lerin seçilmesi, uygulanması ve test edilmesi ve daha sonra hard forkun hangi gün olacağına karar vermek için zor tarihler karar verebilmesi gerekir.”

Hudson Jameson

Jameson ayrıca böyle bir koordinatörün “bu konularda diktatör olmayacağını”,  bunun yerine tüm ilgili verileri göz önünde bulundurarak farklı seçenekler önereceğini belirtti.

Ayrıca, çekirdek geliştirici Lane Rettig, toplantı sırasında Ethereum geliştiricilerinin “daha ​​fazla hard fork yapmak istediğini” ve koordinatörün bunu mümkün kılmaya yardımcı olacağını düşündüğünü belirtti.

28 Şubat’ta, Ethereum’un Konstantinopolis ve St. Petersburg hard forkları, 7,280,000 blokta başarıyla aktive edildi.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu