Ravencoin (RVN) Nedir? Ravencoin (RVN) Geleceği ve Yorum 2022

Ravencoin (RVN) Nedir?

Ravencoin, fiziksel varlıkları taraflar arasında verimli bir şekilde aktarmak için orijinal Bitcoin kodunun açık kaynaklı bir hard forku ile geliştirildi. Bitcoin veya ERC20 transfer protokollerine alternatif olarak bu özel kullanım durumu düşünülerek tasarlanmıştır.

RVN, adını yazar George RR Martin’in fantastik romanı Buz ve Ateşin Şarkısı’nda yarattığı kurgusal kıtalardan biri olan Westeros’taki kuş dağıtım sisteminden almıştır.

RVN 31 Ekim 2017’de piyasaya sürüldü. Öte yandan madencilik, Bitcoin’in dokuzuncu yıldönümüne denk gelen 3 Ocak 2018’de ücretsiz hale geldi.

RVN ilerici bir geliştirme programına sahiptir. RVN platformunun ve yeni x16r madencilik algoritmasının oluşturulması üzerinde çalışmalar devam ediyor. Bu yeni algoritma, en ağır maden havuzları ve ASIC madencilik ekipmanlarıyla başa çıkmak için özel olarak tasarlanmıştır. Yani ASIC madencilik cihazları ile RVN madenciliği yapmak mümkün değildir. RVN madenciliği yapılmıyor. RVN madenciliği, iş kanıtı ile yapılır.

Madencilik ödülü RVN, 2,1 milyonuncu blokta her 4 yılda bir otomatik olarak yüzde 50 azalacaktır. Şu anda, RVN madencilik ödülü 5.000 RVN’dir. Bir sonraki yarılanmada bu ödül 2.000 RVN’ye düşürülecek.

RVN için ihtiyacınız olan cüzdanı Windows, Mac, Linux, iOS ve Android işletim sistemleri için resmi web sitesinden indirebilirsiniz. RVN projesinin resmi raporu, Salt Lake City merkezli Blockchain danışmanları Bruce Fenton ve Tron Black tarafından yazılmıştır. Bruce Fenton, Bill ve Melinda Gates Vakfı’na danışmanlık yaptı ve Dubai Bitcoin Konferansı’nı kurdu. Tron Black, yakın zamanda Medici Ventures için lider bir yazılım geliştiricisiydi.

Whitepaper RVN ayrıca 430’dan fazla anonim Bitcoin geliştiricisinden bahseder. White Paper RVN, Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto’ya şükran borcundan bahseder ve kodlarının Bitcoin UTXO protokol modeline dayandığını kabul ederler. Ravencoin Bitcoin Token özel çatalı, varlık oluşturma ve ağırlıklı mesajlaşmanın yanı sıra varlık oluşturma yeteneği de dahil olmak üzere orijinal dağıtımdan bir dizi değişiklik içerir.

Özünde RVN, fiziksel varlıkları Blockchain’e taşımak için tek bir token sistemi kullanır ve bu özellik önceliklidir. Madenlenebilir, ancak ASIC madenciliğine çok dayanıklıdır. RVN ayrıca token sahipleri için bir mesajlaşma sistemine sahiptir. Mesaj almak istemeyen token sahipleri, sistemden ayrılma özgürlüğüne sahiptir.

Proje geliştiricilerinin genel vizyonu, sürekli genişletilebilir açık kaynak kodu kullanarak farklı varlıkların serbest ve güvenli hareketini sağlamaktır.

Geliştiriciler, “küresel ekonominin farklı blok zincirleri kullanan oyunculardan etkilenmesi durumunda sermaye piyasalarının mevcut performansının değişebileceğini” öne sürüyorlar. Onlara göre, daha fazla varlık ticarete konu hale geldikçe ve sınır ötesi işlemler genişledikçe ve giderek daha akışkan hale geldikçe sınırlar ve yetki alanları daha az alakalı hale gelebilir. Geliştiriciler, insanların Bitcoin kullanarak önemli varlıkları anında taşıyabildiği bir çağda, küresel tüketicilerin muhtemelen menkul kıymetler ve varlıklardan aynı etkiyi talep edeceğine inanıyor.

Geliştiriciler, projenin teknik incelemesinde birçok kullanım örneği içerir. Ancak, çoğu hala sadece öneridir. Ancak, altın, gümüş, itibari para birimi, gayrimenkul, oyun içi para birimi veya spor etkinlikleri için e-bilet gibi fiziksel değer depoları gibi fiziksel varlıklar yatırılabilir ve taşınabilir. Yatırılan her varlık, RVN platformunun kullanıcıları tarafından oluşturulan görünmez bir token ile temsil edilir.

Blok zincirinin kendisi Bitcoin’e benzer şekilde çalıştığı için Ravencoin’in Bitcoin kadar güvenli olduğu söylenebilir. Bu güvenlik piyasa değeri, güçlü bir madencilik topluluğu tarafından garanti edilmektedir.

Ravencoin gizlilik ve güvenlik sağlar. RVN, token sahibinin adresi ile gerçek kimliği arasında ayrım yapar. Bu, RVN sahibinin gerçek kimliğini engeller. Geliştiriciler, sistemlerini güvenceye almak ve kullanıcı gizliliğini korumak için yeni ve daha iyi teknolojiler ortaya çıktıkça, bu teknolojileri Ravencoin’e mümkün olduğunca uygulamayı taahhüt eder.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Fetch.ai (FET) Nedir? Fetch.ai (FET) Geleceği ve Yorum 2022

RVN ile birlikte gelebilecek ürün türlerinin yanı sıra geliştiriciler, sistem için çeşitli kullanım durumları da ortaya çıkarıyor. Gerçek bir tablonun sahipliğini bir müşteriye devretmek isteyen bir sanatçı düşünün. RVN sisteminde üretilen her token benzersiz bir ad ve seri numarası ile ilişkilendirilir. Bu token kopyalanamaz veya yok edilemez ve fiziksel pano için dijital bir kimlik görevi görür. Bu tokenlar sayesinde, yönetim kurulu tek ve münhasır mülkiyet kanıtı haline gelir.

Blockchain teknolojisi sayesinde tokenlar taklit edilemez ve varlıkların gerçekliğini doğrulayan yasal belgelerle kıyaslanamaz. Varlıklar belirli bir miktarda RVN ile güvence altına alınmıştır. Transferi tamamlamak için RVN işlem ücreti ödenir. Kayıt defteri daha sonra yeni sahibiyle güncellenir.

Ravencoin (RVN) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Tron Black
  • Yayınlanma Yılı: 2017
  • Blok ZinciriEthereum
  • Toplam Arzı: 21,000,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 10,470,000,000
  • Piyasa Değeri: ₺ 6,424,649,766
  • En Düşük Fiyat: ₺ 0.3104
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 2.99
  • Proje Amacı: Ravencoin, eşler arasında varlıkların verimli transferine izin vermek için oluşturulan, Bitcoin’in hard fork’u kullanılarak orijinal olarak geliştirilen bir kripto para birimidir. Bitcoin’in blockchain ve ERC-20 protokollerine alternatif olarak üretilmiştir.

Ravencoin (RVN) Geleceği

2022’nin başında RVN/USD yükseliş trendi negatif seviyeyi kırdı ve BTC’nin hareketi negatif bir grafiğe neden oldu. Tradingview’in genel grafik incelemelerinde, Bitcoin’in RVN üzerindeki etkisine dikkat çekiliyor. İzin verildiği takdirde pozitif kabul edilen RVN, risk faktörünün gelecek görünüm üzerindeki etkisini göstermektedir. Mevcut form, fiyat bölgesinin orta vadede alım için uygun olabileceğini gösteriyor. Riski en aza indirmek için BTC’nin izlenmesi gerektiği görüşünün RVN’nin yatırımını çeşitli risklere maruz bıraktığı belirtilmektedir.

RVN Coin’in iyi bir yatırım olup olmadığı sorusunun cevabına gelince, analistlerin puanları çelişkili bir tahmine dayanıyor. Gelecekte 2022’den fiyat beklentilerini ayarlayan uzmanlara göre, 5 yıl içinde fiyatta yeni hedeflerin görülebileceği tahmin ediliyor. Blok zincirindeki varlıkların transferini iyileştirirken, yeni kurulan kavramların çoğunun gelecekte daha verimli olması bekleniyor. RVN projesi ve RVN ile ilgili beklentiler bu açıdan olumlu olarak değerlendiriliyor. Ancak olası riskler de fiyatı olumsuz etkileyebilir.

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Ravencoin (RVN) Yorum

Ravencoin nedir sorumuzu detaylı olarak yanıtladık. Şimdi sonuca gelelim. Ravencoin, birçok kripto topluluğu tarafından büyük potansiyele sahip bir proje olarak görülüyor. Birçok kripto para birimi Ethereum ile “en iyi akıllı sözleşme platformu” olarak rekabet etmek isterken, RVN niş, kriptografi ve varlık transferi bölümlerine odaklanıyor.

Hala gelişmekte olan bir proje olan RVN henüz büyük bir başarı elde etmedi ve Ethereum, Cardano, EOS, Waves veya Bytom’dan güçlü rekabetin olduğu bir pazar segmentinde. Ancak RVN projesi aktif bir topluluk ve Overstock CEO’su Patrick Byrne tarafından destekleniyor. Ravencoin’in (RVN) gelişen uzun vadeli kripto pazarına mı hükmedeceği yoksa Ethereum’un buna mı hükmedeceği belirsizliğini koruyor. Ancak Ravencoin’in başarılı çalışmalar yapacağına inanılıyor.

Ravencoin (RVN) Nereden ve Nasıl Alınır?

Ravencoin (RVN)’i güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu