Ripple, İrlanda’da E-Para Lisansı İçin Başvuruda Bulunacak

Ripple Labs, Avrupa pazarına girmek için İrlanda Cumhuriyeti’nde düzenleyici onay alacağını bildirdi. Ripple şu anda bir sanal varlık hizmet sağlayıcısı (VASP) lisansı almak istiyor ve daha sonra elektronik para lisansı için başvuruda bulunmayı planlıyor.

Ripple, Avrupa Birliği (AB) üyesi olan İrlanda yargı alanında zaten iki çalışanı olduğunu bildirdi.

Ripple’ın XRP satarak menkul kıymetler yasasını çiğnediğini iddia eden ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile uzun süredir devam eden yasal anlaşmazlığı nedeniyle, Ripple odağını ABD dışındaki ülkelere kaydırdı. Şirket, İsveç ve Fransa’da şimdiden ittifaklar kurdu.

Ripple’ın Baş Hukuk Müşaviri Stuart Alderoty’ye göre şirket, ülkede önemli miktarda personele sahip olmasına rağmen artık gelirini Amerika’dan almıyor.

AB’nin Kripto Konusunda Olumlu Duruşu

AB’nin kripto endüstrisini düzenlemedeki ilerlemeleri nedeniyle, kripto şirketleri bloğa girmeyi seçiyor. Şubat ayında AB, işletmelerin 27 üye devletin tamamında faaliyet göstermesine izin verecek bir lisanslama sistemi oluşturmayı amaçlayan kapsamlı Kripto Varlık Piyasaları (MiCA) yasasını oylayacak.

Alderoty’ye göre, borsa bu İrlanda lisansını aldıktan sonra, Ripple hizmetlerini Avrupa çapında yaymayı hedefliyor. Ek olarak şirket, kısa süre sonra İrlanda’da elektronik para lisansı için talepte bulunacağını duyurdu.

XRP, AB’ye Girmeden Önce İlerlemeler Kaydediyor

Stably, Seattle merkezli önde gelen bir Web3 girişimi, XRP Ledger’da (XRPL) çok zincirli 1 $ sabitlenmiş stablecoin’inin lansmanını duyurdu. USDS kısaltmasıyla gelen stablecoin, XRPL’nin bireyler ve kuruluşlar için sürdürülebilir ve ölçeklenebilir bir platform sağlama misyonunu destekliyor.

Haberler, XRP fiyatını pek etkilemedi. Ancak, kripto pazarındaki FTX kargaşasının ortasında güçlü kaldı. XRP fiyatı son 24 saatte %0,59 arttı ve şu anda bu yazı yazılırken 0,38 dolardan el değiştiriyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ripple ve SEC, Şimdilik Çözüm Olasılığı Olmadığını Bildirdiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu