Ripple’dan Büyük Hamle: Web3 Finans Sağlayıcısı Fortress Trust’ı Satın Aldı!

San Francisco’da faaliyet gösteren blockchain şirketi Ripple, Web3 finans, düzenleyici ve teknoloji hizmetleri sunan finansal kurum Fortress Trust’ı satın alma konusunda mutabakata vardığını açıkladı.

Bu anlaşma, Fortress Trust’ın sahip olduğu Nevada Trust lisansı sayesinde Ripple’ın düzenleyici lisans kapsamını da genişletecek. Bu genişleme, Ripple’ın ABD ve Singapur başta olmak üzere birçok bölgede sahip olduğu mevcut düzenleyici izinlerine ek olarak gerçekleşecek. Bu önemli anlaşma, çeşitli incelemeler ve düzenleyici onaylara bağlıdır.

2022’de Ripple’ın, Fortress Trust’ın üst kuruluşu olan Fortress Blockchain Technologies’de azınlık hissedar olduğunu hatırlatmak gerek. Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse, Fortress Trust ile daha önceki yatırım ilişkileri sayesinde şirketin işleyişine ve stratejisine aşina olduklarını dile getirdi. Garlinghouse, bu satın almanın Ripple’ın kripto altyapısındaki bazı kritik alanlarda hız kazanmasını amaçladığını belirtti.

Fortress Trust, IRA hizmetleri, varlık koruma ve ödeme işlemleri konusunda deneyimli bir finansal hizmet sağlayıcısıdır. Ayrıca KYC ve AML konularındaki uyumluluk zorluklarına da yanıt veriyorlar, kripto likidite olanakları sunuyorlar ve varlık ve veri güvenliğini garantiliyorlar. Ripple, yılın başlarında yeteneklerini genişletmek amacıyla İsviçre merkezli kripto varlık saklama firması Metaco’yu 250 milyon dolara satın aldığını belirtmişti. Bu tür büyük ölçekli satın almalar, Ripple’ın gelir kaynaklarını çeşitlendirme ve küresel varlığını ABD dışındaki pazarlara taşıma vizyonunun bir yansımasıdır.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   NBK Sınır Ötesi İşlemler İçin Ripple İle Anlaştı !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu