XRP, Ripple’ın SEC ile Savaşına Rağmen Kurumsal Girişler Görüyor

2023 yılının ilk haftası, dijital varlık yatırım ürünlerinde 9,3 milyon dolarlık net kurumsal çıkış gören kripto piyasası için pek iyi bir hafta değildi. Bununla birlikte, Ripple’ın yerel kripto para birimi XRP, geçen hafta 3 milyon dolarlık net giriş kaydederek trendi bozmayı başardı.

9 Ocak Pazartesi günü CoinShares, bunun Ripple ve SEC savaşındaki artan netliğin ortasında olabileceğini bildirdi:

XRP, toplam AuM’nin %9’unu temsil eden toplam 3 milyon ABD doları tutarındaki girişlerle trendi aştı. SEC ile olan yasal davasının artan netliğinin, yatırım topluluğu tarafından XRP için giderek daha uygun görüldüğüne inanıyoruz.

Ayrıca balinalar, XRP’yi piyasadaki en çok işlem gören kripto para birimlerinden biri haline getiren büyük katkıda bulundu. Ripple’ın yerel kripto parası XRP, ilk 100 BSC balinası arasında en çok işlem gören tokenlerden biri olarak ortaya çıktı. Son fiyat artışının ortasında, kripto balinaları son zamanlarda toplam 480 milyon XRP taşıdı.

Ripple SEC Davasını Kaybederse XRP’ye Ne Olur?

Şu anda Ripple, SEC ile olan yasal savaşında üstünlüğü elinde tutuyor. Piyasa uzmanları da davanın bu yıl 2023’te ve çoğunlukla Ripple’ın lehine sonuçlanacağına inanıyor.

Ripple davasını yakından takip eden avukat Jeremy Hogan, Ripple davayı kaybederse ne olacağı konusundaki görüşünü paylaştı. Görüşü, Global Institute of Wellness Entrepreneurs CEO’su Michelle Nightengale’e verilen yanıtın bir parçası olarak geldi.

Hogan, Ripple davayı kaybederse, XRP’nin kullanımının bir kısmını kaybedebileceğini belirtti. Hogan yanıtında şunları kaydetti: “ABD, dünya ekonomik faaliyetinin %25’ini oluşturuyor, bu nedenle, kabaca bir tahmin olarak, XRP %25 kaybedecek.”

Ayrıca, SEC’e karşı bu davada, birçok kişi Ripple’ın tüm kripto alanını temsil ettiğini düşünüyor. Bu nedenle, herhangi bir başarısızlık kesinlikle piyasa çapında olumsuz bir duyguya yol açabilir. 

Yazım anı itibariyle, XRP fiyatı 0,35$ fiyat ve 17,7 milyar $ piyasa değeri ile işlem görüyor. Yasal savaşa rağmen, XRP ilk on dijital varlık arasında yer almaya devam ediyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Borsaya 40 Milyon Ripple (XRP) Aktarıldı

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu