650 ABD Bankası Müşterilerine Bitcoin Sunacak - BTC MAGAZİN

650 ABD Bankası Müşterilerine Bitcoin Sunacak

Forbes, New York Digital Investment Group (NYDIG) ve kurumsal ödeme devi NCR arasındaki işbirliği sayesinde, 650 ABD bankası ve kredi birliklerinin milyonlarca müşterisine kripto satın alma ve NYDIG’nin saklama cüzdanlarında tutma olanağı sunabileceğini bildirdi.

ABD bankaları müşterilerine kripto sunmak üzere

Atlanta merkezli NCR ve New York Digital Investment Group, 650 ABD bankasının 24 milyon müşterisine kripto sunacak. 

Finansal kurumlar, NCR tarafından özel olarak oluşturulmuş bir mobil uygulama aracılığıyla kriptoya yatırım yapabilecek veya ticaret yapabilecek.

ABD bankaları kripto borsalarıyla rekabet etmeye istekli

NCR bu çabayı gösteriyor çünkü bankaların ve kredi birliklerinin müşterilerinin dış borsalardan kripto satın almasını engellemek ve bunun yerine kendileri kripto yatırımı teklif etmek arzusu üzerine sağlıklı karlar elde etme şansı gördü.

NCR, finansal kurumlara Bitcoin ve diğer popüler kripto para birimlerini satın alma ve daha sonra mevcut banka hesaplarını kullanarak sonunda harcama fırsatı sunmayı ve böylece Coinbase gibi dijital borsalarla doğrudan bir rekabet başlatmayı amaçlıyor.

NCR dijital bankacılık başkanı Douglas Brown, Forbes’a şirketin kripto para birimlerinin olumlu geleceğine ve piyasaya sağlayabileceği faydalara kesin olarak inandığını söyledi.

Geçen yıl NYDIG direktörü olan Yan Zhao, birçok müşterinin bankalardan Coinbase gibi borsalara para aktardığını ve bu yüzden şimdi bu bankaların bunu durdurmak ve kripto işine katılmak ve bu yıkıcı sektörde ekstra gelir elde etmek için istekli olduğunu belirtti.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu