Altın Doların Yerini Alabilir mi? Yoksa Bitcoin Daha mı Uygun? - BTC MAGAZİN

Altın Doların Yerini Alabilir mi? Yoksa Bitcoin Daha mı Uygun?

  • Son birkaç ay içinde dünya ekonomik kriz ve kaos sarmalına giriyor.
  • Özellikle, ekonominin ayakta kalması için dolaşıma daha fazla para basması nedeniyle dolar zayıflıyor.

Son birkaç ay içinde dünya ekonomik kriz ve kaos sarmalına giriyor. Özellikle ABD’ye baktığımızda, hükümet ekonomiyi ayakta tutmak ve tüm Amerika’daki ailelere teşvik paketleri göndermek amacıyla dolaşıma daha fazla para bastığından dolar gün geçtikçe zayıflıyor. Dolar güçsüzleştikçe, birçok insan ihtiyaç duyulduğunda neyin yerini alabileceğini merak ediyor. Kripto alanı içindeki birçok insan açıkçası kriptoya dönecek, ancak diğerleri altına dönecek gibi duruyor.

Tanınmış altın avukatı ve Bitcoin karşı çıkanı, Peter Schiff, doların zayıflaması, altının fiyatı ve gücü nedeniyle yukarı doğru gittiğini söyledi.

“#Altın’ın fiyatı şimdi ilk defa ons başına 2.000 doların üzerinde. Şimdilik, dolar rekorunun düşük olması yatırımcıların büyük çoğunluğunda etkisiz. Ancak bin dolarlık dönüm noktaları dominolar gibi düştüğü için yükselişin ağırlığı daha geniş olarak görülecektir..”

Son birkaç ay içinde, özellikle diğer en yüksek rezerv para birimleriyle karşılaştırdığınızda, doların değeri büyük ölçüde düştü. Bunun sonucunda altın gibi alternatif ve güvenli liman varlıklarının alımı arttı.

Birçok insan, doların zayıflamasıyla altın artırıldıkça, Bitcoin’nin de artacağını savunuyor. Popüler kripto tüccarı Scott Melker, “Bitcoin mavi çizgidir. Dolar gri çizgidir. Ters işlemi görüyor musun?” dedi.

Dijital altın anlatımı Bitcoin ve genel kripto alanı için devam ederken, birçoğu dolar çöktüğünde önde gelen Kripto Para Biriminin alternatif haline gelip gelmeyeceğini merak ediyor.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu