Analist Peter Brandt, Bitcoin (BTC) Halving’in Çok Fazla Abartıldığını Düşünüyor

Halving, Bitcoin tarihindeki en merakla beklenen olaylardan biridir. Yeni blok madenciliği ödülünün yarıya indirildiği olay, Bitcoin’in programatik para politikasının temel özelliği olmaya devam ediyor.

Halving olaylarının potansiyel etkisi, kripto alanında sıklıkla tartışılan bir konu olmaya devam ediyor. Kıdemli analist Peter Brandt ise Bitcoin halving‘in bir olay olmadığını ve fazlasıyla abartıldığını düşünüyor. Brandt, bu sözü için herhangi bir sebep sunmadı, ancak önceki tweet’leri bir miktar bağlam sağlayabilir.

Brandt, analist “Big Cheds”in Bitcoin’in önümüzdeki 90 gün içinde 50.000 dolara, hatta 1 milyon dolara ulaşma ihtimalinin düşük olduğuna değindiği tweet’ine yorumda bulundu. Kıdemli analist, tüm tahminlerin sadece iddiadan ibaret olduğunu söyledi. Bitcoin’in yeni ATH’lerden 12 ay uzakta olduğunu tahmin ediyor.

Peter Brandt’ın tahminine yanıt olarak bir Twitter kullanıcısı, “Halving tarihiyle aynı zamanda mı, tesadüf mü?” deyince, Brandt, “Halving çok abartılıyor ve olay değil” şeklinde yanıt verdi.

Bitcoin bir başka dönüm noktasına daha yaklaşıyor: dördüncü halving, her 210.000 blokta bir (kabaca dört yılda bir) gerçekleşen dördüncü protokol tasarımlı blok ödüllerinde %50 düşüş anlamına geliyor.

Analist ve Capriole Fund kurucusu Charles Edwards, piyasanın Bitcoin’in tipik olarak dibe vurduğu en uygun halving döngüsü zamanlamasında olduğuna inanıyor.

Edwards, Ocak ayının Bitcoin için boğa piyasasının başlangıcı olabileceğine işaret ederek, “Tıpkı saat gibi, Bitcoin geçmişte her halving’den 12-18 ay önce dibe vurdu.”dedi.

Üçüncü halving zamanında, Bitcoin madencileri blok başına 6,25 BTC ödül alıyor. 840.000 blok civarında yani yaklaşık 4 Mayıs 2024’te Bitcoin, blok başına ödülü yarıya düşerek 3.125 BTC’ye gerileyecek.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Standard Chartered Analistinden Bitcoin İçin Korkutan Tahmin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu