Ayı Piyasası Resmen Bitti mi? İşte Verilerin Bitcoin Fiyatı İçin İşaret Ettiği Yön!

Küresel dijital varlık piyasası, bankacılık sistemi korkunç bir çöküşün ortasında sıkışıp kaldığı için yükselişte. Devam eden banka koşusu, Bitcoin fiyatının kritik 28.000 $ seviyesini aşmasına yardımcı oldu. Bununla birlikte, kilit piyasa göstergesi, kripto ayı piyasasının son aşamasında olduğunu ve piyasanın bundan sonra bazı yeni zirveler görebileceğini işaret etti.

Bitcoin Fiyatı 30 Bin Doları Aşar mı?

Coinglass tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin vadeli işlemlerindeki açık pozisyonların mevcut değeri 12 milyar doları aştı. Bu, son 24 saatte neredeyse %8’lik bir değişiklik oldu. Bunun 2023 yılı için yeni bir zirve olacağı bildiriliyor. Ancak bu, traderlar arasında olası fiyat dalgalanmalarına yol açabilecek bir ilgi artışına işaret ediyor.

Bitcoin fiyatı, devam eden bankacılık krizinin ortasında büyük bir iyileşme gösterdi. BTC fiyatı, son 30 gün içinde yaklaşık %14’lük bir artış kaydetti. 

Açık pozisyondaki bir artış, kripto pazarında yeni bir para akışının temel bir işaretidir. Ancak veriler, son 24 saatte 55 binden fazla traderın tasfiye edildiğini gösteriyor. Toplam tasfiye 174 milyon dolar. ETH-USD’nin 1,63 milyon dolar değerindeki en büyük tasfiye emri Huobi kripto borsasında gerçekleşti.

174 milyon $’ın 92 milyon $’ı son 24 saatte tasfiye edildi. Bu, traderlarının Bitcoin fiyatının bankacılık krizinin ortasında artması için baskı yaptığını gösteriyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Kiyosaki'den Enflasyon Uyarısı: Bitcoin, Altın ve Gümüş Yatırımı Şart!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu