Binance ve Brave’nin İkinci Dalgası: BNB, BUSD Yakında Brave’de Ödüllendirilebilir

Binance ve Brave, insanların tarayıcı aracılığıyla doğrudan kripto satın almasına ve ticaret yapmasına izin veren Binance widget’ını entegre ettiklerinde son zamanlarda bir tür ortaklık ortaya koydu. Bu haberin bir uzantısı olan bir gelişmede, Binance CEO’su ve Kurucu Ortağı CZ, Salı günü AMA’da, BNB ve BUSD’nin Brave tarayıcısında ödültokenleri olarak kullanılabileceğini açıkladı.

Duyuru, 13.8 milyondan fazla kullanıcısı olan en büyük kripto tarayıcı olan Brave tarayıcı ve kripto ekosistemindeki en büyük borsalardan biri olan Binance’a bir yükseltmedir. Bu ekleme hem Brace hem de Binance’ın benimsenmesine yardımcı olacaktır. Brave gizlilik odaklı ve sadece kullanıcılar için değil, aynı zamanda içerik oluşturucular için her ikisini de eşit şekilde ödüllendirerek daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaratmak istiyor.

CZ’ye göre, şu anda, widget üzerinden satın almak için sadece fiat para birimi kullanılıyorken, yakında daha fazla kripto para birimi eklenecek. Ek olarak, ödül sistemini genişleten CZ şunları söyledi:

“BNB’ye ek olarak, akışın devam etmesi için BUSD’ye sponsor olmak istiyoruz. Ödemelerle ilgili pek çok şey için, insanlar özellikle giderleri fiat kapsamında olan dükkan sahipleri için stabilcoini tercih ediyorlar.”

Brave, kripto para ile mikro ödemeler söz konusu olduğunda ön plandadır, ancak Bitcoin için Lightning Network ve birçok ERC 20 tokeni gibi başka oyuncuları da vardır. Brave’ye BUSD ekleme kararı büyük bir gelişme olacaktır, çünkü tarayıcı zaten temeldeki web sitesiyle ortaklık kurmak zorunda kalmadan kullanıcıların doğrudan içerik oluşturuculara öneri vermesini sağlayan bir devrilme özelliğine sahiptir.

Örneğin, Brave ödülleri, platformlardan herhangi biriyle ortaklığa ihtiyaç duymadan Twitter veya YouTube üzerinden devredilebilir. Bu nedenle, bahşiş vermek için bir stabilcoinin mevcudiyeti, kullanıcılar arasında çekiş kazanabilecek büyük bir gelişme olacaktır.

Dahası, BNB’nin mevcudiyeti Binance’ın kripto para birimi ekosistemindeki zaten muazzam erişimini daha da artırmasına yardımcı olurken, kullanıcıların kripto ticareti yapmasını kolaylaştırıyor. Bu gelişme, Binance’ın daha büyük resmindeki kriptonun en büyük veri sağlayıcısı CoinMarketCap’ı satın aldıktan sonraki en son adımlarından biri.

Brave CEO’su ve Kurucu Ortağı Brendon Eich, widgetın mobil sürümde de sunulacağını da ekledi. Özellikle şunları söyledi:

“Mobil versiyonun bu yılın ilerleyen günlerinde gerçekleşmesini bekliyoruz. Paralel olarak, masaüstü sürümünü daha da iyi hale getirmeye çalışıyoruz ve bu yılın ilerleyen günlerinde mobil ortama geçtiğimizde daha iyi olacak.“


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Yorumlar (Hayır)

Cevap bırakın