Bitcoin Asya'dan Yükseliyor - BTC MAGAZİN

Bitcoin Asya’dan Yükseliyor

  • Bitcoin maksimalisti Max Keizer, mevcut BTC yükselişinin şu anda Asya’dan gelen sermaye uçuşundan kaynaklanabileceğini ve bunun altının etrafına çekilemeyeceğini tweetledi.

Yakın tarihli bir tweet’te, vokal Bitcoin savunucusu ve TV sunucusu Max Keizer; Asya’dan sermaye kaçışına bağlayarak piyasadaki mevcut Bitcoin artışını yorumladı.

Elinde bol miktarda fiziksel altın bulunan o bölgeyi terk etmenin neredeyse imkansız olduğunu belirtti.

“Asya’nın Başkenti Uçuşunda Bitcoin Dalgalanıyor”

Ünlü bir Bitcoin maksimalisti ve RT’de bir finansal TV şovunun sunucusu olan Max Keizer; Bitcoin’in yaklaşık iki hafta önce 10.000$ seviyesini geçmesine ve hafta sonu 12.000$’ın üzerine çıkmasına neyin yol açtığına ilişkin görüşünü Twitter’da paylaştı.

Keizer’a göre BTC artışı şu anda Asya dışında, özellikle Çin ve Hong Kong’dan gerçekleşen sermaye uçuşundan kaynaklanıyordu.

Hong Kong’un Kaçak Suçlular değişikliğine yönelik protestoları bastırıldıktan ve değişiklik hükümet tarafından kabul edildikten sonra, birçok yerel vatandaş, siyasi durum nedeniyle oldukça belirsiz görünen bir geleceğe karşı koruma arayışına başladı. Bloomberg’e göre, Hong Konglular “döviz topluyor ve göç yolları arıyor.”

Bitcoin’in Taşınması Altından Daha Kolaydır

Max Keizer, Hong Kong’dan ve muhtemelen Çin’den kaçan pek çok kişinin muhtemelen başkentlerini Bitcoin biçiminde yanlarında götürdüğünü varsayıyor. Sermaye kısıtlamaları nedeniyle büyük miktarlarda fiat nakit veya fiziksel altın/gümüşün ülke dışına çıkarılması imkansızdır.

Ayrıca, Kanada’dan ABD’ye yasa dışı yollarla 28.000$ değerinde altın külçeler (2.33 BTC) taşıyarak seyahat etmeye çalışan Çinli 38 yaşındaki bir kadında olduğu gibi, hedef ülkeye girerken sorunlar ortaya çıkabilir.

ABD yetkilileri, kadının Kanada’ya yasal olarak öğrenci olarak girdiğini ve daha sonra bir arkadaşını ziyaret etmek için San Francisco’ya gittiğini ve sınırı yasa dışı olarak geçtiğini söylüyor.

BTC destekçilerine göre, Bitcoin’in fiat’a göre en önemli avantajlarından biri, BTC’de muazzam miktarlarda değeri beyan etmek zorunda kalmadan taşıyabilmesidir. Ek olarak, BTC ele geçirilemez.

“Sadece Zenginler, Yükseldiğinde BTC Alabilecek”

Yatırım gurusu ve finansal okuryazarlık üzerine kitapların popüler yazarı, aynı zamanda vokal bir Bitcoin destekçisi olan Robert Kiyosaki, Bitcoin’in yükselişine neden olan en önemli faktörlerden birinin Fed tarafından USD’nin sürekli olarak basılması olduğuna inanıyor.

Kiyosaki, son tweetinde, Bitcoin fırladığında, yalnızca zengin insanların karşılayabileceği bir seviyeye ulaşacağını söylüyor.


Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu