Bitcoin (BTC) Eylül Ayında Yükselişe Geçer mi? İşte Ünlü Analistin Tahmini!

Lider kripto para birimi Bitcoin, gün içi işlemlerde 26.460 dolar seviyesini görmesiyle yukarı yönlü bir hareket gösterdi.

Kripto yatırımcıları, SEC’in ABD içerisinde doğrudan Bitcoin ETF’sini onaylama kararını almasını dört gözle beklerken, Bitcoin genellikle 26.000 dolar seviyesinin biraz altında seyrediyordu.

Eylül ayları, Bitcoin için geçmişte genellikle zor geçti ve 2016’dan itibaren bu ay içerisinde genellikle olumsuz getiriler kaydedildi. 2023 yılı da bu trende uygun ilerliyor gibi görünüyor. Bitcoin’in 26.000 dolar seviyesini aşması, bilinen TD göstergesinden gelen al sinyaliyle aynı döneme rastladı. Kripto uzmanı Ali, TD Sequential’in Bitcoin için üç günlük grafikte al sinyali verdiğini belirtti.

Ali’nin analizlerine göre, eğer Bitcoin 26.800 dolar seviyesinin üzerinde tutunabilirse, 28.000 dolara ulaşma şansı artar. Ancak, eğer 25.300 doların altına gerilerse, bu olumlu senaryo geçerliliğini yitirir.

Makalenin yazıldığı an itibarıyla, BTC’nin fiyatı son 24 saat içinde %0.10 oranında düşerek 25.785 dolar seviyesinde bulunuyor.

Tarihsel olarak Eylül aylarında düşüş trendi gösteren Bitcoin, bu ayda da BTC yatırımcıları için zorlukları beraberinde getiriyor. Ek olarak, Bitcoin’in 2022’nin başından bu yana günlük grafikte “ölüm çaprazı” sinyaline yaklaştığı belirtiliyor.

Ağustos ayında kripto para ticareti, yılın en düşük seviyesine indi, bu da yatırımcıların ilgisinin azaldığını gösterebilir.

Bloomberg, aylık toplam spot ve türev ticaret hacminin %11,5 azalarak 2,09 trilyon dolara düştüğünü, bu değerin Ekim 2020’den beri gördüğümüz en düşük ikinci aylık değer olduğunu aktardı.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Peter Brandt, Bitcoin Mega Boğa Piyasasının Ne Zaman Başlayacağını Tahmin Etti

Bitcoin’in Eylül’de düşük ilgiyle seyretmesi bekleniyor, bu da BTC yatırımcıları için ilerlemenin kolay olmayacağını ancak olumlu bir potansiyelin bulunduğunu gösteriyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu