Bitcoin (BTC) Henüz Dibi Görmemiş Olabilir, İşte Nedeni

Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), 29.000-31.500 $ aralığında değişken fiyat dalgalanmaları gösteriyor. Dünkü fiyat düşüşünden sonra, Bitcoin bir kez daha 30.000 dolar seviyesini geri aldı. Bitcoin’in fiyat hareketi, son zamanlarda Wall Street’te olanlarla oldukça uyumlu.

Birçoğu, Bitcoin’in (BTC) 29.000 dolarda bir dip oluşturabileceğini düşünüyor, ancak durum böyle olmayabilir. Tarihsel grafik kalıpları ve hareketli ortalamaların basit bir şekilde anlaşılması, Bitcoin’in (BTC) bu ayı piyasası döngüsünde henüz dibe vurmadığını anlamamıza yardımcı olacaktır.

Popüler kripto analisti Rekt Capital, bu konuyla ilgili ilginç görüşler paylaşıyor. Son başlıklarından birinde Rekt Capital şöyle açıklıyor:

BTC, (mavi) 50 haftalık EMA’nın üzerine çıktığında yükseliş trendlerini onaylama eğilimindedir. $BTC, (siyah) 200 haftalık EMA’ya ulaştığında ve ondan ayrıldığında maksimum finansal fırsatı teyit etme eğilimindedir. 

Rekt Capital
Bitcoin (BTC) Henüz Dibi Görmemiş Olabilir, İşte Nedeni 2

Analist ayrıca 50 WEMA ile 200 WEMA arasındaki boşluğun dibin içeride olup olmadığını anlamamıza yardımcı olacağını açıklıyor. Rekt Capital, son üç ayı piyasası döngüsünden ilginç bilgiler paylaşıyor:

  • 2015’te ilk dip, mavi 50 WEMA’dan %150 uzaktaydı. Son dip, mavi 50 WEMA’dan ~%50 uzaktaydı.
  • 2018’de, ilk BTC tabanı, mavi 50 haftalık EMA’dan ~%100 uzaktaydı. İkinci BTC dip noktası, mavi 50 haftalık EMA’dan %70 uzaktaydı.
  • Mart 2020’de, ilk BTC dibi, mavi 50 haftalık EMA’dan %110 uzaktaydı. İkinci bir dip oluşmadı. 

Bitcoin’in 20.000 Dolara Düşüşü Mümkün mü?

Bu nedenle, geçmiş gözlemlerden elde edilen anahtar çıkarım, ilk dibin 50 haftalık EMA’dan en az %100 uzakta olduğudur. İkinci dip, eğer varsa, 50 WEMA’dan %50-70 olarak geliyor. Bu trendi takip edersek, Bitcoin bu döngüde henüz dibe vurmadı. Rekt Capital şöyle açıklıyor:

BTC, 50 WEMA’dan (mavi çizgi) %100 aşağı yönlü tekrarlarsa, trendi tersine çevirmeden önce 20.000 dolara dokunacağı anlamına gelir. Bu, BTC’nin büyük bir dip oluşturmak için 200 EMA’nın (siyah çizgi) altında büyük bir mum oluşturması gerektiği anlamına geliyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   MicroStrategy'den Dev Bitcoin Alımı: Michael Saylor Detayları Paylaştı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu