Bitcoin'in 10.500 Doların Altına Düşmesinin Üç Ana Nedeni - BTC MAGAZİN

Bitcoin’in 10.500 Doların Altına Düşmesinin Üç Ana Nedeni

  • YFI, UNI, LEND, SUSHI ve diğer DeFi tokenleri yıpranırken, Bitcoin’in hakimiyeti yükseliyor.

Bitcoin, Pazartesi günü erken saatlerde yüzde dörtten fazla bir düşüşle Bitstamp borsasında 10.500$’a düştü.

Öncü kripto para biriminin piyasa değeri, son 24 saat içinde 7 milyar dolarlık bir düşüş kaydetti.

Bununla birlikte, Bitcoin’in tüm kripto pazarındaki hakimiyeti, altcoinler çok daha keskin bir düşüş yaşadığından, birkaç haftanın en yüksek seviyesi olan yüzde 58,9’a tırmandı.

Bitcoin’in Geri Çekilmesinin Arkasındaki Üç Ana Neden

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju’ya göre, 17 Eylül’den beri balinalar BTC’lerini borsalara gönderiyorlar. Bu tür büyük işlemler, elbette, BTC üzerinde çok fazla baskı oluşturuyor.

Dow’ın yüzde 600’ün üzerinde değer kaybetmesiyle ABD hisse senedi piyasaları da Pazartesi günü düşüş kaydetti. Banka hisse senetleri de, sızdırılan FinCEN dosyalarının kara para aklamayı engellemediği ortaya çıktıktan sonra, darbe aldı ve düşüş kaydetti.

Altın yüzde iki düşüşle 1.913 dolara gerilerken, ABD Doları Endeksi (DXY) yüzde 0.63 artarak 93.00 civarında dengelendi.

Altcoinler İçin Bir Kan Banyosu

Her zaman olduğu gibi, altcoinler Bitcoin’den önemli ölçüde daha sert kayıplarla karşı karşıya kaldılar; Ethereum (ETH) ve Chainlink (LINK) sırasıyla yüzde 9 ve yüzde 14 düştü.

DeFi sektöründen gelen meşhur coinler düpedüz yıpranıyor – yearn.finance (YFI), Aave (LEND) ve Uniswap (UNI), İlk 100. sırada bulunan; yüzde 20’nin üzerinde düşüş gösteren en meşhur DeFi coinleridir.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeyi unutmayın!


Bizi twitter, telegram, instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu