Bitcoin'in Yükseleceğine Olan İnanç Günden Güne Artıyor - BTC MAGAZİN

Bitcoin’in Yükseleceğine Olan İnanç Günden Güne Artıyor

Bitcoin’in değerinin yükselmesiyle beraber, kripto para birimine olan ilgi yeniden arttı. Öyle ki Türkiye’de de kripto para birimlerinin hacimlerinin yüzde 40’a kadar arttığı iddia ediliyor. Peki ileride neler olacak? Analistler bu konuda ne diyor? 

Bitcoin’in bu seviyelerde kalmasının, büyük yükselişi gerçekleştireceğine olan inancı güçlendiriyor. Ünlü kripto para analistlerinden birisi olan Josh Rager, bu durumu bir sinyal olarak görüyor. Bitcoin’in 12 Ağustos Pazartesi günü 11 bin 470 doların altına düşmemesi ile beraber, 2019’un en yüksek seviyesi ile haftayı kapatmıştı. Rager’a göre bu da ileriki günlerde fiyatın yükselmesinin sinyali olarak kabul ediliyor. Rager’ın yanı sıra diğer analistler arasında da iyimser olanlar mevcut. Bitcoin’in 2019’da 14 bin seviyesini göreceği ve hatta 20 bin dolara kadar ulaşacağını ifade edenler var.

250 BİN DOLAR MI?

2017 yılında 20 bin dolarlık değere yükselerek en güzel günlerini yaşayan Bitcoin’in o günlere geri dönmesini hatta değerinin daha da artmasını bekleyenler çok. Silikon Vadisi efsanelerinden birisi olarak kabul edilen Tim Draper, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in değeri konusunda bir tahminde bulunmuştu. Draper, 2022 yılında Bitcoin’in 250 bin dolara ulaşacağını dile getirmişti. Bu tahmini yeniden revize eden Draper, para biriminin 2023 yılının ilk çeyreğinde yükseleceğini ifade etti. 

Bitcoin an itibariyle 18.8 Milyar dolar piyasa değeri ile 10.560 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu