Bu Balina Trendi Bitcoin'in Yükseleceğini Gösteriyor - BTC MAGAZİN

Bu Balina Trendi Bitcoin’in Yükseleceğini Gösteriyor

  • Son zamanlarda Bitcoin’in fiyat hareketi, nihayet son birkaç ay boyunca maruz kalınan düşüşü geride bırakmaya başlıyor.
  • Neredeyse tüm zincir içi ölçümler şu anda boğaların lehine hareket ederken, BTC’nin rezerv varlık olarak benimsenmesi gibi diğer temel gelişmeler de onu desteklemektedir.
  • Kripto para birimi son 9.900$’lık en düşük seviyelerden, sadece günler önce 11.700$’lık yüksek seviyelere çıktı.
  • Kripto para birimi, 11.600$’lık direncini aşmak için mücadele ederken şimdi bir konsolidasyon aşamasına girdi.
  • Bununla birlikte, Bitcoin balina aktivitesine bakarken görülen bir trend, perakende yatırımcı selinin yakında piyasaya girebileceğini gösteriyor.

Bitcoin ve tüm kripto piyasası şimdiye kadar sakin bir ticaret günü gördü. BTC, esas olarak 11.000$’lık bölge civarında el değiştirirken, altcoinlerin tümü benzer konsolidasyon aşamaları görüyor.

Bitcoin’in fiyatını mevcut seviyelerine çekmeye yardımcı olan en son ki yükseliş, Square’in sahip olduğu varlıklarında; yedek varlık olarak tutmak için 50 milyon dolar değerinde BTC satın almasıyla ilgili haberlerin hemen ardından geldi.

Bu haber, kripto paranın kaybetmekte olduğu ivmeyi ateşledi ve sonuçta onu 11.700$’lık en yüksek seviyesine kadar götürmesine yardımcı oldu.

Balina faaliyetine bakarken görülen bir trend, perakende yatırımcıların piyasaya girmek üzere olduğunu gösteriyor.

Bitcoin’in Fiyatı İstikrarlı Arttı

Yazım sırasında, Bitcoin şu 11.380 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bu, son birkaç gündür işlem gördüğü aralıktır.

Hem boğaların hem de ayıların, kripto para biriminin bu hafta başlarında 11.700 dolara kadar yükselişini takip eden dönemde büyük ölçüde bir çıkmaza girdiğini belirtmek önemlidir.

Boğalar, kripto paranın orta vadeli eğiliminin kontrolünü ele geçirdiğinden, yakın vadede daha fazla yükselişin yakın olma olasılığı güçlü, ancak 11.600$’da bazı güçlü dirençle karşı karşıya kalabilirler.

Gelecek Yatırımcı Akışı

Bitcoin balinalarına bakarken görülen bir eğilim, perakende yatırımcıların hızla pazara girdiğini gösteriyor.

Glassnode verilerine atıfta bulunurken Unfolded’e göre, Bitcoin balinalarının sayısındaki düşüş, perakende yatırımcıların akın ettiğine işaret ediyor;

“Tarihsel olarak, BTC balinalarının sayısında bir düşüşün başlaması, genellikle perakende yatırımcıların ilgisinin arttığı bir döneme işaret eder ve piyasanın zirvesine çıkmanın başlangıcıdır.”

Bu trend – eğer devam ederse – ciddi perakende yatırımlarının Bitcoin’e ve birleşik kripto piyasasına gireceği anlamına gelebilir.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeyi unutmayın!


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu