Eski Coinbase CTO'su Uzay Altın Madenciliğinin Bitcoin'den Yararlanabileceğini Söyledi - BTC MAGAZİN

Eski Coinbase CTO’su Uzay Altın Madenciliğinin Bitcoin’den Yararlanabileceğini Söyledi

  • Eski Coinbase CTO’su, Winklevoss ikizleri ve Dave Portnoy arasındaki konuşmaya yorum yaparken, uzay altın madenciliğinin kulağa çılgınca gelse de mümkün olduğunu belirtti.

Coinbase borsasındaki melek yatırımcı ve eski CTO’su Balaji S.Srinivasan, Winklevoss ikizlerinin Dave Portnoy’a altına kıyasla Bitcoin kıtlığı konusunda verdikleri tavsiyeye katılıyor. Srinivasan, uzay altın madenciliği fikri kulağa ne kadar çılgınca gelirse gelsin, yine de olabileceğini söylüyor.

Bitcoin Altın Karşısında Kıt ve Elon Musk, XAU’nun Değerini Düşürmeyi Planlıyor

Barstool Sports’un kurucusu Dave Portnoy, Bitcoin’i kendisine açıklamaları için BTC milyarderleri Tyler ve Cameron Winklevoss’u davet etti. Bu ocak başı sohbeti sonunda gerçekleşti.

Tartıştıkları konular arasında, altına kıyasla Bitcoin’in kıtlığı ve değerli metalin sınırlı bir arzı olup olmadığı vardı. Elon Musk uzayda daha fazla altın bulursa ve onu Dünya’ya getirebilirse, altın sınırlı bir varlık olmayabilir.

Eski Coinbase CTO’su ve melek yatırımcı Balaji S. Srinivasan, bu sohbet hakkında yorum yapmak için Twitter’a gitti.

Tweet’inde, altının aksine Bitcoin‘in (dijital olarak) kıt olduğunu kabul etti. Kuzey ve Güney Amerika’yı 1500’lerde uzayla ve Avrupa’yı Dünya ile karşılaştırdı. Temel olarak Amerika’ya giden Avrupalıların, Avrupa’yı daha fazla gümüş ve altınla doldurduğunu ve böylece bu değerli metallerde enflasyona neden olduğunu belirtti.

Ayrıca uzay madenciliğinin kulağa çılgınca gelebileceğini de yazdı (David Portnoy’un Winklevii’ye söylediği şey, bu noktayı tartışırken gülerek), ancak gelecekte hala mümkün.

Asteroid madenciliği kulağa çılgınca geliyor ama benzer şekilde altın üretebilir.

Srinivasan fikirlerini medya bağlantılarıyla destekledi. Bunlar arasında, bu yıl 4 Mart’tan itibaren, NASA’nın Elon Musk’a, altın da dahil olmak üzere 8.000 katrilyon sterlin değerinde değerli metal içerdiği iddia edilen asteroid Psyche 16’ya bir SpaceX görevi başlatması ile ilgili bir tane bağlantı vardı.

Srinivasan Daha Önemli Bir Bitcoin Avantajı Öneriyor

Srinivasan tartışmanın sadece altının teorik olarak sonsuz olması değil, aynı zamanda “ABD dolarının tuvalet kağıdına dönüşmesi” hakkında da yorum yaptığı için; Srinivasan Winklevoss’un Bitcoin’in taşınmasının fiziksel altından daha kolay olduğu gerçeğini vurgulaması gerektiğini yazdı:

“Fiziksel altının karşı taraf riski taşıdığı ve taşınmasının zor olduğu gerçeğiyle öncülük ederim.”

Winklevosses, Kanye West’i Bitcoin Konuşmaya Davet Etti

Cameron Winklevoss, bir Bitcoin destekçisi ve ABD başkan adayı olan ünlü rapçi Kanye West’i amiral gemisi kripto para birimi hakkında konuşmak için etiketledi.

West teklife henüz yanıt vermedi.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu