Ethereum 2.0 Staking 100.000 ETH’ye Ulaşırken, ETH 30 Ayın Rekorunu Kırdı

Bitcoin, tüm zamanların en yüksek fiyatına yaklaştığı rallisi ile ilgi odağı oldu, ancak Ethereum hala kendi en iyi kilometre taşından çok uzakta.

BTC Ocak 2018’den bu yana görülen en yüksek fiyata ulaşırken, Ethereum 490 doların altındaki 30 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Bu hamle, çarşamba sabahı erken saatlerde gerçekleşti ve geçtiğimiz haftalardaki ivmeyi artırdı.

İşler olumlu bir yönde ilerliyor ve birçok sektör gözlemcisi ETH için daha da büyük kazançlar bekliyor.  SetProtocol’den Anthony Sassano, attığı bir tweet ile “Bana deli diyebilirsiniz ancak ETH’nin yıl sonuna kadar 800$’a ulaşacağına inanıyorum” dedi.

ETH’nin 800$ olmasının gerçek dışı bir hedef olduğu söylenemez ve o noktada tüm zamanların en yüksek seviyesinden %42 daha düşük olacaktır.

Ethereum doğrulayıcısı Tyler Smith, Beacon Chain’in başlatılması ve Bitcoin’in büyük bir düzeltme aşamasına girmemesi şartıyla, 2021’in ilk çeyreğinde ETH için dört haneli bir fiyat hedefledi. Tyler Smith, bu durumda ETH’yi 1000$’ın üzerinde görebileceğimizi söyledi.

ETH 2.0 Staking Yavaş İlerliyor

ETH 2.0’ın Faz 0’ı bu yılın sonundan önce genesise ulaşabilirse, ivmenin artmaya devam etmesi muhtemeldir. Şu anda bu pek olası görünmüyor, çünkü ilk stake etme işlemi yavaş gerçekleşti.
ETH 2.0 staking ilerleme botunun en son güncellemesine göre, şu anda 100 binden fazla ETH stake edilmiş durumda. Bu, Beacon Chain oluşum olayının öngörülen 1 Aralık tarihinde gerçekleşmesini sağlamak için 24 Kasım’a kadar stake edilmesi gereken toplam miktarın yalnızca %20’sine eşittir.

Bu arada, geçen hafta 1.8 milyon ETH’nin Uniswap’ten ayrılmasıyla birlikte çok azı ethereum mevduat sözleşmesine yatırıldı. Bu ETH miktarının yalnızca %23.5’i hedefe ulaşmak için yeterli olacaktır ancak DeFi çiftçilerinini daha iyi fikirleri var gibi görünüyor ve bu miktarın büyük çoğunluğu SushiSwap gibi alternatif protokollere kaydırıldı. 

Ana ağ lansmanına kadar hiçbir ödül olmadığı için şu anda ETH stake etmek için çok fazla teşvik yok. Stake edilen ETH’nin bir yıl boyunca kilitli durması gerektiği de göz önüne alındığında, ellerindeki varlıklarla ticaret yapmak birçok Ethereum sahibine daha cazip geliyor.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ünlü Ekonomist Raoul Pal, Ethereum (ETH) Fiyat Tahmininde Bulundu!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu