Expanse (EXP) Nedir? Expanse (EXP) Geleceği ve Yorum 2022

Expanse (EXP) Nedir?

Expanse (EXP), geliştiricilerin blok zincir teknolojisine dayalı merkezi olmayan uygulamalar oluşturması ve çalıştırması için tasarlanmış bir platform olan Ethereum’un ilk hard forkudur.

Expanse (EXP), aynı zamanda merkezi olmayan organizasyonunun (DAO) temeli olan birkaç akıllı sözleşmeyi uygulayan bir platformdur. Bu DAO, Expanse token sahiplerinin platformdaki değişikliklere oy vermelerine ve ayrıca topluluk dışındaki kişilerin oylama için fikir göndermelerine izin vererek, onu gerçekten merkezi olmayan bir açık kaynak platformu haline getirir.

Expanse (EXP) web sitesi, lider geliştirici ve kurucu Christopher Franko tarafından yönetilen dört kişilik bir çekirdek ekibi anlatıyor. Christopher kariyerine bir yazılım geliştiricisi olarak başladı ve birçok uygulama, dağıtılmış özerk organizasyonlar (DAO) vb. üzerinde çalıştı. Christopher ayrıca Blockchain teknolojisi hakkında derin bir bilgiye sahiptir ve ilk uygulayıcılarından biridir.

Başkan Marcia Lewis, Bank of America ve JP Morgan gibi büyük fintech organizasyonlarında pazarlama ve strateji liderliğinde birkaç yıllık deneyime sahiptir. Aynı zamanda sertifikalı bir blockchain teknolojisi uzmanı ve başarılı bir yazardır. Bu yönler onu finans ve blockchain sektörlerinde uzman yapıyor.

Expanse Kreatif Direktörü Omar Alvarez, sektörde yaklaşık 20 yıllık deneyime sahiptir. Expanse’den önce Praga Web Studio’nun kurucusuydu. Aynı zamanda Gameboard’un CEO’su.

Kıdemli Geliştirici Asım Ashfaq, merkezi olmayan uygulama geliştirme tutkusuna sahip deneyimli bir tam yığın geliştirici ve kripto para madencisidir. Expanse Explorer Gander, Expanse cüzdan (Mist App) ve ICO platformu Tokenlab üzerinde çalışır.

Expanse’in temel birimi kullanıcı hesabıdır. Expanse blok zinciri, her hesabı izler ve bilgi ve değer, blok zincirindeki hesaplar arasında aktarılır. Her sözleşme hesabı sözleşme kodu, EOA’yı yöneten kullanıcı tarafından etkinleştirilen bir akıllı sözleşmedir.

Kullanıcılar, blok zincirini DDoS saldırılarından korumak için Expanse ağındaki işlem ücretlerini ödemelidir. Her olayın göndericilerinden, hesaplama ve bellek depolama dahil olmak üzere, etkinleştirilen her program adımı için nominal bir ücret ödemeleri beklenir.

Bu işlem ücretleri, ağı doğrulayan “madenciler” veya düğümler tarafından toplanır. İşlemleri alır, dağıtır, onaylar ve yürütürler ve ardından bu işlemleri “bloklar” halinde gruplandırırlar. Madenciler daha sonra bloklarını blok zincirine almak için rekabet eder ve başarılı bir şekilde çıkarılan her blok Expanse Coins (EXP) ile ödüllendirilir.

Expanse, madencilerin hem bellek hem de CPU gerektiren bir bellek donanımı sorununu çözmesi gerektiğinden Bitcoin’e benzer. Bununla birlikte, Expanse, ASIC geçirmez bir PoW fikir birliği algoritması kullanır ve bu da onu özel bir bilgisayar yerine genel amaçlı bir bilgisayar için ideal bir donanım haline getirir.

Genişletilmiş paralar (EXP), diğer birkaç kripto para birimiyle birlikte satın alınabilecekleri altı borsada mevcuttur. Upbit, Bittrex, Poloniex, Cryptopia BiteBTC ve Yobit, EXP Paraları için Bitcoin’i kabul ediyor. Cryptopia ve Yobit, Bitcoin’in yanı sıra diğer kripto para birimlerini de kabul ediyor.

Yobit, Expanse paraları için herhangi bir fiat para birimini kabul eden tek borsadır. Platform ABD doları ve Rus rublesini kabul ediyor. Bunlar sadece EXP token’ları satın alabileceğiniz veya satabileceğiniz platformlardır, ancak satın alma kararı vermek için genellikle yardıma ihtiyaç duyarlar.

Mümkünse yerel bir kripto para cüzdanı kullanmak her zaman en iyisidir ve Expanse’in kendi yerel kripto para cüzdanı vardır. Expanse, Windows (32 ve 64 bit sürümleri), Mac OS ve Linux bilgisayarlarla uyumlu bir masaüstü cüzdanına sahiptir. Expanse, daha güvenli Ledger Nano S ve Trezor donanım cüzdanlarıyla da uyumludur.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   NFT Nedir ve NFT'ler Nasıl Çalışır?

Expanse (EXP) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Christopher Franko
  • Yayınlanma Yılı: 2015
  • Blok Zinciri: Ethereum
  • Toplam Arzı: 100,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 18,805,100
  • Piyasa Değeri: ₺ 2,687,705
  • En Düşük Fiyat: ₺ 0.08737
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 56.42
  • Proje Amacı: Expanse, kullanıcıların merkezi olmayan blok zinciri uygulamaları oluşturmasına ve çalıştırmasına olanak tanıyan, Ethereum’un üzerine inşa edilmiş halka açık bir blok zinciri platformudur. Platform, gerçek dünya kullanımı için tasarlanmış benzersiz programlar sunar.

Expanse (EXP) Geleceği

Küresel piyasa değeri aralığı düşüktür, bu da onu birçok yatırımcı için daha az çekici hale getirir. Ancak Ethereum’un eski çatallarından kurtulan tek proje olması, onu yatırım yapmaya değer bir kripto para birimi yapıyor.

Platform web sitesi de çok açık ve iyi güncellenmiş görünüyor. Ayrıca, üyeleri bilgili ve yetkin görünen çekirdek ekip hakkında da bilgi gösterir. Tüm bunlar, Expanse’i uzun vadeli yatırım için iyi bir seçim haline getirir, özellikle de Expanse token’larının (EXP) bireysel fiyatı o kadar düşük olduğundan, onlara yatırım yapmak tasarruflarınızı önemli ölçüde etkilemeyecektir.

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu unutmamalı, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Expanse (EXP) Yorum

İngilizce “expanse” kelimesinin dilimizde karşılığı “genişleme” olsa da, türetilen bir diğer anlam “büyüme” olabilir. “Büyüme”, geliştiricilerin kendileri için belirlediği birçok hedeften yalnızca biridir. Kripto para birimlerinin popülaritesi ve tanınırlığı her yıl artıyor ve yeni alanlarda kullanılıyor.

Söylentiye göre bu cihaz geliştiricisi şu anda Silikon Vadisi yazılım devleriyle yakın işbirliği içinde. Potansiyel kullanıcıları bu kripto para biriminin faydaları konusunda uyarmak için kapsamlı bir pazarlama kampanyasının oluşturulduğu da belirtilmelidir.

Dolayısıyla kripto para birimlerinin yayılmasından fayda sağlamayan topluluk grubu yok denecek kadar azdır. Expanse, yatırım sınıfında birçok yönden öne çıkıyor, ancak diğer token’lar da uzun vadeli başarı gösterdi.

Kripto teknolojisinin öncüsü Bitcoin yalnızca bir deney olarak yaratıldı, ancak hızla evrensel ve esnek bir ödeme aracına dönüştü. Günümüzde birçok online mağazada Bitcoin ile işlem yapılabilmesi yaygınlaşmıştır.

Bu durumdan sadece iş dünyası değil, özellikle ortalama tüketici yararlanıyor. Tanınmış satış noktalarıyla yapılan son tartışmalar, Expanse Coin’in yakın gelecekte gerçek bir sıçrama yapacağına dair umutları artırıyor. Uluslararası bir para birimi olarak işlev görme koşulları yerine getirilmiştir.

Expanse (EXP) Nereden ve Nasıl Alınır?

Expanse (EXP)’i güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu