Hedge Fon Yöneticisi Kyle Bass: Bitcoin, Altın ve Gümüş ile Harekete Geçmeye Hazır - BTC MAGAZİN

Hedge Fon Yöneticisi Kyle Bass: Bitcoin, Altın ve Gümüş ile Harekete Geçmeye Hazır

  • Önemli riskten korunma fonu yöneticisi Kyle Bass, Bitcoin’in küresel para baskısı nedeniyle büyük bir ralli zirvesinde olduğunu tahmin ediyor.

Hayman Capital Management’ın kurucusu Kyle Bass, son tweet’ine göre, Bitcoin‘in gümüş ve altınla birlikte patlayıcı bir hareket için hazırlandığına inanıyor.

Önde gelen riskten korunma fonu yöneticisi, dünya genelinde bir para basma dalgasının bu büyümenin ana katalizörü olacağına inanıyor.

“Gümüş, Altın, Bitcoin, vb.Tüm dünyada devam eden çok miktarda para baskısı göz önüne alındığında patlayıcı hareketleri daha yüksek hale getirmeye hazır görünüyor. İşte bir grafik veya ön-aylık gümüş 10 yıl öncesine gidiyor.”

Bass Konut Balonunu Tahmin Etti

Hedge fonuna 2005 yılında yönetim altındaki varlıklarda 33 milyon dolar ile başlayan Bass, ABD’deki 2008 konut krizini tahmin ettikten sonra ön plana çıktı.

2007’de “subprime ipoteklerin” iptali üzerine zamanında yaptığı bahis, müşterileri için yüzde 200 getiri ile sonuçlandı.

Başarısız olan toparlanma petrol parçaları, Bass’ın fonunu 2016 yılında kırmızıya geri itti ve şimdi Hong Kong’un para biriminin olası çöküşünü öldürmeye çalışıyor.

Geçen yıl Bass, Bitcoin’in Hong Kong binyılları tarafından sermaye uçuşu amacıyla kullanıldığını varsayıyordu.

Paul Tudor Jones’un Oyun Kitabından Bir Sayfa Almak

Nisan ayında Bass, Federal Rezerv’in krize zamanında yanıt vermesinin borsaya yön veren ana şey olduğunu kaydetti.

“Fed içeri girdi ve mümkün olan her şeyi ve sonra da bazılarını yaptı.”

Mart ayı sonunda ABD merkez bankası sınırsız miktarda devlet borcu satın almak için “QE (Parasal Genişleme) sonsuzluğunu” ilan ederek nükleer enerjiye geçti. Fed ayrıca geçen ay bireysel tahvil satın almaya başladı.

Bass’ın Bitcoin için boğa davası, milyarder Paul Tudor Jones da dahil olmak üzere diğer birçok tanınmış riskten korunma fonu yöneticisini yansıtıyor.

Btcmagazin tarafından bildirildiği gibi Jones, 5.1 milyar dolarlık net değerinin yüzde 2’sine yakınını enflasyona karşı bir risk olarak (korunma amacıyla) Bitcoin’e yatırdı.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu