İki Çocuk, Bitcoin, Ethereum ve Ravencoin Madenciliği Yaparak Şirket Kurdu

CNBC’nin bildirdiğine göre, 14 yaşındaki Ishaan Thakur ve 9 yaşındaki kız kardeşi Aanya, bitcoin, ether ve ravencoin madenciliği yapıyor. 

Kardeşler, ayda 30.000 dolardan fazla kazandığını iddia ediyor ve babaları kendi şirketlerini kurmalarına yardımcı oldu.

Çocuklar, evlerinden ve ABD Dallas, Teksas’ta kiralık bir veri merkezinde madencilik yapıyorlar. 

CNBC‘nin Salı günü bildirdiği üzere, iki kardeş yaz boyunca binlerce dolar kazandıktan sonra kendi kripto para madenciliği şirketini kurdu ve karlarının üniversite ücretlerini ödemeye yardımcı olacağını umuyor. 

14 yaşındaki Ishaan Thakur ve 9 yaşındaki kız kardeşi Aanya, CNBC’ye göre babaları Manish Raj’ın yardımıyla Nisan ayında Flifer Technologies’i kurdu.

Ishaan CNBC’ye verdiği demeçte, “Teknoloji hakkında yeni bir şeyler öğrenmek ve bu arada biraz para kazanmak istediğimiz için başladık” dedi. 

Texas, Frisco’dan kardeşler, CNBC’ye, bitcoin, ether ve ravencoin madenciliğinden ayda 30.000 dolardan fazla kazandıklarını söyledi. 

Ishaan’nın açıklamalarına göre kardeşler, ether madenciliğine başladılar ve ilk günlerinde 3 dolar kazandılar. Kazançları arttıkça babaları, CNBC’ye göre bitcoin ve ravencoin madenciliği yapabilmeleri için Temmuz ayında uzman madencilik donanımına ve grafik kartlarına yatırım yaptı.

Kardeşler, ailenin kiraladığı Dallas’taki evlerinden ve veri merkezlerinden madencilik yapıyorlar. 

Çocuklar, açıklamalarına göre, madencilik için yalnızca “%100 yenilenebilir enerji” kullanıyorlar.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   SEC: Çalışan Bir Ağda Satılan Tokenler Menkul Değer Değildir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu