İngiliz Bankacılık Devi Ethereum İçin Dudak Uçuklatıcı Fiyat Tahmininde Bulundu

  • Bankacılık devi Standard Chartered’a göre Ethereum’un makro görünümü yükselişte.
  • Bankanın analistleri, Ethereum’un 35.000 $ ‘a ulaşabileceğini ve piyasa değeri açısından Bitcoin’i geçebileceğini söylüyor.
  • Cesur tahmine rağmen, Ethereum bugün piyasada acımasız bir düşüş yaşadı.

Standard Chartered analistleri, Ethereum’un yükselmek için daha fazla yeri olduğuna ve hatta piyasa değerine göre bir numaralı kripto para birimi olarak Bitcoin‘i geçebileceğine inanıyor. Yine de teknikler, ETH‘nin daha fazla ilerlemeden önce geri çekilmeye hazır olduğunu gösteriyor. 

Standard Chartered, Ethereum’un Değerinin Düşük Olduğunu Söyledi

Standard Chartered, Ethereum için yükseliş görünümü paylaştı. Londra hardforku, ETH’ye çok dikkat çekti. Bugüne kadar yakılan 224.700 ETH ve ETH 2.0 mevduat sözleşmelerinde kilitlenen 7.500.000 token ile birçok analist, büyük bir arz şokunun yaşandığına inanıyor. 

Standard Chartered, Ethereum için yükseliş tahmininde bulunan en son finansal kurumlardan biridir. Yakın tarihli bir raporda İngiliz bankacılık devi, Ethereum’un, diğer birçok hizmetin yanı sıra, kullanıcıların borç vermelerini ve yatırımlardan faiz kazanmalarını sağladığı için bir “finansal piyasa” olarak düşünülebileceğini söyledi. Rapora göre, böylesine muazzam bir yardımcı program, Ethereum’un Bitcoin’in piyasa değerini yakalamasına izin verebilir. 

Çok uluslu bankacılık ve finansal hizmetler şirketi, BTC 175.000 doları geçtiğinde ETH’ye 26.000 ila 35.000 dolar arasında bir fiyat hedefi koydu ve bu, mevcut seviyelerden %1.000’lik bir artışı temsil ediyor. 35.000 dolarlık bir ETH, EIP-1559 güncellemesinin deflasyonist etkisine bağlı olarak Ethereum’a yaklaşık 4 trilyon dolarlık bir piyasa değeri verecektir. 

Yükselişten Önce Geri Çekilme

İyimser görünüme rağmen, Ethereum kısa vadeli bir bakış açısıyla yükselişe geçmiyor.

Tom DeMark (TD) Sıralı göstergesi kısa süre önce Ethereum’un günlük grafiğinde bir satış sinyali verdi. Düşüş formasyonu, yükseliş trendi devam etmeden önce bir ila dört günlük mum çubuğu düzeltmesinin göstergesi olarak yeşil dokuzlu bir mum çubuğu olarak gelişti.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   ETH Madenci Gelirleri Artarken, ETH 480 Dolara Ulaştı

3.800 $ destek seviyesinin altında bir günlük kapanışla onaylanırsa, ETH muhtemelen %61.8 veya %50 Fibonacci geri çekilme seviyesine doğru dalabilir. Bu kritik talep engelleri sırasıyla 3.350 dolar ve 3.050 dolar.

ETH, piyasa oynaklıkla sarsıldığı için bugün erken saatlerde %15 düşüşle 3.350 dolara düştü. Bitcoin de %10’un üzerine düştü, diğer birçok düşük değerli varlık %20 veya daha fazla değer kaybetti. 

Sadece son zamanlardaki 4.030$’ ın üzerinde bir günlük mum çubuğu düşüş tezini geçersiz kılabilir. Bu tür benzersiz koşullar altında, Ethereum, boğa koşusunun %127,2 Fibonacci düzelme seviyesine doğru 5.115 dolardan yeniden başladığının sinyalini veriyor olacaktır.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu