İşte Bitcoin Boğa Koşusunu Yönlendiren Faktörler

Bitcoin’in 2020 mevcut boğa koşusunun son ayağında 30.000$ olma yolunda olduğu inkar edilemez. Aslında Bitcoin fiyatının 2021 yılında 300.000$’a kadar çıkacağına yönelik tahminler var.

Circle’dan Jeremy Allaire, varlığın fiyat artışı ile ilgili olarak, bu boğa koşusuna yol açan kilit faktörleri açıkladı. Yakın tarihli bir röportajda Allaire, dolar değer kaybetmeye devam ettiği için Bitcoin’in yükseldiğini düşünüyordu. Ayrıca fiyat momentumunun ardındaki nedenlerden birinin de kurumsal ilgili olduğunu düşünüyordu.

Kuşkusuzu ki Bitcoin’e yapılan kurumsal yatırımlar bu yıl belirleyici trend haline geldi ve bu kripto pazarını besledi. Guggenheim Partners kısa bir süre önce Bitcoin 10.000$ değerindeyken yatırım yapmaya karar verdi ve MicroStrategy 2020’de yapılan toplam Bitcoin alımlarının 1 milyar doların üzerinde olduğunu açıkladı.

Bitcoin yılbaşından bugüne kadar %270’i aşan getiri sağladı.

İşte Bitcoin Boğa Koşusunu Yönlendiren Faktörler 2
Kaynak: Skew

Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino, büyüyen kurumsal mevcudiyetin mevcut boğa koşusu için hikayenin önemli bir parçası olmasına rağmen aynı zamanda dijital altın olarak Bitcoin’e perakende ilgisinin artmasını beklediğini söyledi. Ardoino şu ifadelerde bulundu:

“Kriptonun kralının Mart ayındaki 4.000$’dan 28.000$’ın üzerinde yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı çalkantılı bir yılın ardından Bitcoin hakimiyeti kaçınılmazdır. Bu aynı zamanda dijital token alanı içinde gerçekleşecek birçok yenilikçi projeye olan ilgiyi artırabilir.”

Coin Metrics’ten Nic Carter, 10$ veya daha fazla değerde Bitcoin’e sahip olan adreslerin 2017 yılının sonundaki seviyenin üzerinde olduğunu buldu.

İşte Bitcoin Boğa Koşusunu Yönlendiren Faktörler 3
Kaynak: Coinmetrics

Bitcoin borsa rezervlerinde düşüş gerçekleşti

Yatırımcılar BTC yatırdığında borsa rezervleri artar. Tipik mevduatlar ya da girişler satış baskısı olarak kabul edilir çünkü traderlar satmak için borsalara BTC gönderir. Dolayısıyla borsaya girişler düştüğünde, genellikle yatırımcılar tarafından BTC satma iştahının azaldığı görülür.

İşte Bitcoin Boğa Koşusunu Yönlendiren Faktörler 4
Kaynak: CryptoQuant

2017’ye kıyasla Bitcoin pazarındaki bir diğer önemli fark, daha iyi kurumsal saklama çözümleridir. Buna ek olarak, Casa’dan Jameson Lopp, bu yıl kamuoyuna duyurulan büyük hırsızlıklarda çalınan yalnızca 4.366 BTC ile Bitcoin güvenliğinin iyileştiğine, bunun 2019’a göre %92’lik bir düşüş olduğu anlamına geldiğine ve toplam arzın %0.02’si ile tüm zamanların en düşük seviyesi olduğuna dikkat çekti.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin tüm zamanların en büyük 100 tasarımı arasında yer aldı

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu