Kanada Vatandaşı Yerel Yönetimleri Taklit Eden Bitcoin Dolandırıcılarının Kurbanı Oldu

  • Yerel makamlar gibi davranan Kanadalı Bitcoin Dolandırıcıları, bir kripto ATM’si aracılığıyla kurbandan neredeyse 90.000 dolar kazanmayı başardı.

Kanada medyasının bildirdiği gibi, dolandırıcılar yakın zamanda yerel bir bireyi bir Bitcoin otomatı aracılığıyla toplam 90.000$ dolandırmayı denediler.

RCMP (Kanada Kraliyet Atlı Polisi) de dahil olmak üzere yerel yetkilileri taklit ettiler, ancak parayı kurbandan alamadılar.

Sahte Kanada Gelir Ajansı Bitcoin Talep Ediyor

Olay, geçen hafta, adı açıklanmayan bir adam, yerel bir gelir hizmeti memuru olarak adlandırılan birinden bir telefon aldığında gerçekleşti.

Arayan kişi, adama para aklayanların, kimliğini tehlikeye attığını bildirdi. Kurban, Bitcoin makinesinden 90.000$’lık (ki bu kişinin hayatının sermayesi) olarak önemli miktarda BTC alması ve tüm yasal sorunları çözmek için BTC adresine aktarması talimatı verildi.

RCMP basın bültenine göre, sonunda kişinin dolandırıcıların taleplerini karşılamasını engelleyen tek şey ATM makinesinde ki bir “aldatmaca uyarı postası” ve işteki bir çalışan oldu.

Sürüm (yani aldatmaca uyarı postası), hükümet yetkililerinin, polisin veya saygın bir işletmenin asla doğrudan telefon görüşmesi veya mektup/e-posta yoluyla kripto ödemesi istemeyeceğini hatırlattı.

Balina Uyarısı ile Tespit Edilen BTC Dolandırıcılarına Ödeme

Twitter Whale Alert’teki büyük izleme botu, kısa bir süre önce 1,51 BTC’nin doğrulanmış bir sahte borsa dolandırıcılığına aktarıldığını tespit etti.

Son zamanlarda Btcmagazin, ABD komedyen ve podcast sunucusu Joe Rogan’ı taklit eden dolandırıcıların habersiz kurbanlardan 1.7 BTC aldığını bildirmişti.

Whale Alert, herhangi bir BTC adresini herhangi bir kripto dolandırıcılığıyla ilişkili olup olmadığını ve kurbanlar tarafından dolandırıcılara yapılan son işlemleri görmek için herhangi bir BTC adresini kontrol edebileceğiniz bir Scam Alert hizmeti kurduğunu daha önce bildirmiştik. Size de bu tarz durumlarda bu hizmeti kullanmanızı tavsiye ederiz.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Yorumlar (Hayır)

Cevap bırakın