Kripto Paralarla Birlikte, Toplam Piyasa Değeri de Sert Düştü - BTC MAGAZİN

Kripto Paralarla Birlikte, Toplam Piyasa Değeri de Sert Düştü

Bitcoin yalnızca birkaç saat içinde 3.000$ değer kaybederken, altcoinler çift haneli düşüşler yaşadı. Kripto para piyasası bir günde 80 milyar dolar kaybetti.

Altcoinler Kırmızıya Büründü

Alternatif kripto para birimleri geçtiğimiz haftalarda bazı önemli artışlar yaşamıştı. Bu dönemde Ethereum 620$’a ve Ripple 0.90$’a ulaşırken, diğer altcoinlerin çoğu da yıllık rekorlar kaydetti.

Ancak son 24 saatte tablo bir anda değişti. Bir günden daha kıa bir sürede 580 milyar dolardan 500 milyar doların altına kadar düşen toplam piyasa değeri, keskin bir düşüş gösterdi.

Kripto piyasa değeri. Kaynak: CoinMarketCap

Altcoinlerin çoğu çift haneli düşüşler yaşadı. Ethereum, Binance Coin, Polkadot ve Litecoin değerinin yaklaşık %16’sını kaybetti. Sonuç olarak, ETH 505$’a düştü, BNB 28$ ile mücadele edior, DOT 4.8$’da, LTC 75$’ın altında.

Cardano, Bitcoin Cash ve Chainlink 24 saatte %20 oranında düştü. XRP ise %25 düşüşle 0.52$’a kadar geriledi.

Daha küçük altcoinler ise daha fazla kayıp yaşadı. Ziliqa %25, Nano %23, Algorand %22 ve SushiSwap %22 düşüş yaşadı. Ancak bunlar çift haneli kayıplar yaşayanların yalnızca birkaç tanesidir.

Bitcoin Düşüyor Ancak Hakimiyeti Artıyor

Dünyanın bir numaraları kripto para birimi, piyaadaki olumsuz gelişmelerden uzak kalamadı. Bitcoin son zamanlarda 19.500$’a kadar yükseldi. Topluluk, BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesini kırmasının ne kadar süreceğine yönelik spekülasyonlar yaparken, varlık boğaları haksız çıkardı.

Bitcoin, yalnızca birkaç saat içinde 3.000$ değer kaybetti ve 16.500$’a kadar düştü. 17.000$ seviyesine geri dönmeyi başarsa da, BTC 24 saatte %10 düşüş yaşamış durumda.

Bitcoin’in bu kadar sert bir şekilde düşmesine yönelik sayısız neden olsa da, varlık için bazı iyi haberler de var. BTC’nin piyasa hakimiyeti birkaç gün önce %60’a düştükten sonra, %62.5’e yükseldi.

Kaynak: TradingView


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu