Lunyr (LUN) Nedir? Lunyr (LUN) Geleceği ve Yorum 2022

Lunyr (LUN) Nedir?

Lunyr (LUN) (Luna olarak telaffuz edilir), merkezi olmayan ve eşler arası bir veritabanı veya “Blockchain Wikipedia” olmayı hedefleyen şimdiye kadarki en benzersiz blok zinciri uygulamalarından biridir.

Hepimiz kripto para birimlerini duyduk ve dünyayı nasıl kasıp kavurduklarını biliyoruz. Bununla birlikte, çoğu kripto para birimi, öncelikle kripto işlemlerine odaklanan iyi kurulmuş blok zinciri teknolojisi uygulamalarının basitçe yeniden tanımlarıdır.

Kripto projeleri, teknoloji, finans, hukuk, yatırımlar ve daha fazlası hakkında web’deki en yenilikçi ve kapsamlı bilgi kaynağı olmaya çalışmaktadır.

Diğer kripto para birimlerinin çoğundan farklı olarak Lunyr, merkezi olmayan ve kitle kaynaklı bir ansiklopedidir. Akran incelemesi ve makaleler için LUN’ları kullanır. Ethereum ağı üzerinde geliştirildi ve Ethereum ekosistemine tamamen entegre edildi.

Lunyr (LUN) token’ları, kullanıcıların makaleler yazması veya başkaları tarafından yazılmış makaleleri görüntülemesi için bir teşvik görevi görür. Kalite standartlarını ve doğruluğun korunmasını sağlamak için makalelerin aktif katılımını, girdilerini ve emsal incelemesini teşvik eder.

Önerinin kabul edilmesi durumunda, yazar ödülü sırasıyla CBN ve HNR Katkı Puanları ve Onur Puanları şeklinde alacaktır. Bu puanlar devredilemez ve CBN ve HNR sahiplerinin yalnızca çevrimiçi sağlayıcılar olmasını sağlar. CBN, iki haftalık ödül süresi sona erdikten sonra LUN kripto para birimlerine dönüştürülecek, HNR puanları ise teklifler ve anlaşmazlıklar için oy kullanmak için kullanılacak.

LUN token’i, ERC20 token standardını takip eder. LUN kripto para birimlerinin doğası ve amacı nedeniyle, madenciliği yapılamaz ve toplam 2.703.356 sabit arza sahiptirler. LUN paraları, reklam gelirlerinden üretilir ve yılda yaklaşık yüzde 3 büyüme oranına sahiptir. Sayfalarında reklamlara izin vermeyen Wikipedia’dan farklı olarak, LUN token’ları platformda reklam alanı satın almak için de kullanılabilir.

Tüm Lunyr gönderileri akran değerlendirmesine tabi tutulur ve yalnızca başarılı olmaları durumunda gönderim için kabul edilir. Bu, hiçbir zararlı veya uygunsuz içeriğin reklamının yapılmamasını sağlar. Gönderilen makaleleri onaylanan tüm kullanıcılar, diğer gönderileri de incelemelidir.

Lunyr, herkese açık ve ücretsiz, kapsamlı, merkezi olmayan, kitle kaynaklı ve denetlenen bir veri deposu sağlamak için blockchain teknolojisinin vizyonu ve kullanımında benzersizdir.

Lunyr, çevrimiçi bir ansiklopedi olmayı, aynı zamanda DApp’lerin (merkezi olmayan uygulamalar) veritabanına ve gerçek zamanlı verilere erişmesine izin vererek blok zinciri teknolojisini teşvik etmeyi amaçlıyor. Bu yenilikçi özellik, sanal gerçeklikten yapay zekaya kadar çeşitli uygulamalarda kullanılabilir.

Lunyr’in merkezi olmayan ve eşler arası yapısı, veritabanındaki tüm içeriğin manipülasyon ve sansürden arındırılmasına olanak tanır. Tüm gönderiler topluluk tarafından değerlendirildiğinden, yanlış veya şüpheli bilgilerin ansiklopedide yer alma olasılığı son derece düşüktür.

Lunyr, Merkezi Olmayan Bir Otonom Kuruluştur (DAO). Bu, Lunyr ekosisteminin merkezi bir otorite veya otorite tarafından kontrol edilmediği ve ağın gerçekten merkezi olmayan şekilde izlenmesine ve bakımına izin verdiği anlamına gelir.

Diğer kitle kaynaklı veritabanlarından farklı olarak Lunyr, katkıda bulunanlara LUN token’ları veya token’ları şeklinde gerçek değerli ödüller sunar ve bunlar daha sonra diğer altcoinler gibi kullanılabilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Hegic (HEGIC) Nedir? Hegic (HEGIC) Geleceği ve Yorum 2022

Wikipedia’nın her ay yaklaşık 470 milyon tekil ziyaretçisi ve ayda yaklaşık 19 milyar sayfa görüntülemesi var. Lunyr gibi bir platformda hizmetler üzerinden ürünlerin reklamını yapma yeteneği devrim niteliğindedir ve reklam ve pazarlama dünyasını değiştirecektir.

Bir LUN silinemez. Bunun yerine, kaliteli makaleler yazarak ve Lunyr Veri Ağındaki diğer gönderileri görüntüleyerek ödül olarak kazanılabilirler. LUN paraları, Lunyr platformunda reklam alanı satın almak için de kullanılabilir.

Lunyr’in özel bir cüzdanı olmamasına rağmen, Ethereum tabanlı bir ERC20 token’i olduğu için bu, LUN token’larının herhangi bir Ethereum cüzdanında tutulabileceği anlamına gelir. Bazı popüler seçenekler arasında MyEtherWallet ve Mist Ethereum cüzdanı bulunur.

Lunyr, vizyonu ve amacı açısından Bitcoin veya Ethereum gibi neredeyse tüm diğer kripto para birimlerinden büyük ölçüde farklıdır. Diğer kripto para birimleri fiat para birimi gibi işlemleri taklit etmeye odaklanırken, Lunyr, kullanıcıları merkezi olmayan, kitle kaynaklı, eşler arası bir depo oluşturmaya teşvik etmek için LUN token’larını kullanmayı amaçlıyor.

Lunyr (LUN) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Arnold Pham
  • Yayınlanma Yılı: 2017
  • Blok Zinciri: Ethereum
  • Toplam Arzı: 2,703,356
  • Dolaşımdaki Arzı: 2,297,853
  • Piyasa Değeri: ₺ 924,755
  • En Düşük Fiyat: ₺ 0.2238
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 10.09
  • Proje Amacı: Lunyr, kullanıcıları veri katkısı ve uygulama token’iyle akran incelemesi için ödüllendiren, Ethereum tabanlı, merkezi olmayan, küresel olarak çalışan bir veri platformudur. Platformun amacı, güvenilir ve doğru bilgi bulmak için İnternet’in başlangıç ​​noktası olmaktır.

Lunyr (LUN) Geleceği

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmak, değişken doğasına bağlı olsa da, Lunyr’in yenilikçiliği ve sürdürülebilirliği, aktif ve deneyimli bir geliştirme ekibi ve özel topluluk ile birlikte Lunyr’i yatırıma değer kılıyor.

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu unutmamalı, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Lunyr (LUN) Yorum

Lunyr platformu, bilgi alışverişi ve paylaşımı için benzersiz ve yenilikçi bir yol sunar ve diğer kripto para birimlerinin sahip olmadığı bir özellik olan geniş bir demografiye ürün veya hizmetleri tanıtmak için yeni ve kapsamlı bir yol sunar.

Diğer kripto para birimlerinden farklı olarak, LUN kripto para birimleri madenciliği yapılamaz ve bu nedenle Lunyr ağının çevresel etkisi, Bitcoin gibi kripto para birimlerinin enerji tüketimine kıyasla neredeyse ihmal edilebilir düzeydedir.

Lunyr (LUN) Nereden ve Nasıl Alınır?

Lunyr (LUN)’ı güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu