Monetha (MTH) Nedir? Monetha (MTH) Geleceği ve Yorum 2022

Monetha (MTH) Nedir?

Monetha (MTH), E-ticaret sektörü son yıllarda hızla büyümüştür. Çevrimiçi alışveriş yapanların hızlı büyümesine rağmen, tüccarlar güven ve itibar, ödeme süreci ve Ethereum ekonomisinden yararlanamamakla mücadele ediyor.

Monetha (MTH), tüm bu sorunları çözen merkezi olmayan bir ödeme çözümüdür. Tüccarlar için uygun ödeme çözümleri sağlamak için akıllı sözleşme teknolojisini kullanan Ethereum blok zinciri ağında çalışır.

Bu platformun temel amacı, üçüncü şahıslar olmadan müşteriler ve tüccarlar arasında gerçek zamanlı işlemlere olanak sağlamaktır. Ayrıca platform, e-ticareti Ethereum ekonomisine de entegre ediyor.

Monetha (MTH), Laurynas Jokubaitis ve Justas Pikelis tarafından kurulan ve Andrej Ruckij tarafından geliştirilen bir projedir. Pikelis, finansal teknolojiler alanında ekibe ivme kazandıracak deneyim ve becerilere sahiptir. Jokubaitis, Ruckij ile çalıştı ve başarılı bir şekilde Monetha’yı yarattılar.

Birçok teknoloji altyapısının kalbinde, dağıtılmış bir güven ve itibar sistemi (DTRS) bulunur. Bu protokol, müşteriler ve tedarikçiler arasında güvenilir ilişkiler oluşturmak için akıllı sözleşmelerle çalışır. Dahili bir algoritma her olayı kontrol eder ve buna göre güven dereceleri atar.

Platform ayrıca taraflar arasında şeffaflık oluşturmak için bir güven derecelendirme mekanizması kullanır. Bu derecelendirmeler her kullanıcı tarafından görülebilir ve tüketicilerin ve satıcıların davranış kalıplarına dayanır.

Monetha basit bir iş akışını takip eder. Müşteriler sipariş verdiğinde, sunucular bir QR kodu oluşturur. Fiyat para birimi, sipariş numarası, garanti, teslimat vb. siparişin tüm ayrıntılarını kodlar, örneğin müşteri kodu taradığında ve gönder düğmesine bastığında, işlem blok zinciri ağına aktarılır.

Satıcılar, bir perakende veya çevrimiçi mağazadan ödeme alırlar. Ayarlar paneli, mali durumlarını ve profillerini bir güven derecesi ile yönetmelerine olanak tanır. Blockchain müşterileri, talepleri ve ödemeleri yönetir.

Monetha ekibi, tüccarların ödemeleri kabul etmek için web sitelerine bir Monetha ödeme ağ geçidi komut dosyası entegre etmelerine olanak tanıyan bir çözüm geliştirdi. Monetha’yı satın almak için müşterilerin ödeme için bir Monetha ağ geçidi seçmesi gerekir. Ödeme tutarı, ETH’ye dayalı bir token tutarına dönüştürülür.

İşlemler Monetha blok zinciri ağı üzerinden yapılır. Blockchain, ister perakende mağaza isterse çevrimiçi mağaza olsun, işlem süresinden tasarruf sağlar. Yasallığı doğrulamak için gerekli adresleri, garanti koşullarını, teslimat sürelerini ve bilgileri gönderecektir. Tüm bu bilgiler güvenlik nedeniyle merkezi değildir.

Monetha’nın en avantajlı özelliklerinden biri de online mağazanın ödeme sistemine getirdiği şeffaflık. Sonuçta, merkezi olmayan bir sistemde hem müşteriler hem de tüccarlar sahtekarlık olmadan daha iyi iş yapabilir. Kullanıcılar platforma cep telefonlarından erişebilirler.

Bazı geleneksel ödeme yöntemlerinden farklı olarak Monetha, kullanıcılarına daha fazla kullanılabilirlik ve kolaylık sunuyor. Monetha ile tüccarlar mali durumları üzerinde tam kontrole sahiptir. Yönetimi kolay ayarları ve özelleştirilebilir ayarları, yatırımcıların varlıklarını iyi yönetmelerine yardımcı olur.

MTH paraları, ERC20 uyumlu oldukları için MyEtherWallet gibi herhangi bir ETH cüzdanında saklanabilir. Diğer depolama seçenekleri, Ledger Nano S ve Trezor gibi donanım cüzdanlarını içerir. Exodus ve Jaxx aynı zamanda MTH depolama cüzdanlarıdır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   NFT Nadirliği Nasıl Belirlenir? NFT Puanlama Araçları

PayPal gibi platformlar, Monetha’nın kripto dışı pazarında rekabet eder. TenX, Satispay ve C2FO, kripto pazarında Monetha’ya rekabet sağlayan platformlardan bazıları.

Monetha iyi planlanmış bir yol haritası üzerinde çalışır. İlk aşama, tüccarlar için tamamen işlevsel bir ödeme ağ geçidi geliştirmeye yönelik bir yol haritasıydı. Bu, ödeme olarak ETH’yi kabul etmelerini sağlar. Bu aşamanın zamanı 2018’in başlangıcıydı.

İkinci aşamada, Monetha’yı ETH tabanlı tokenlar için de bir ödeme platformuna dönüştürme planları var. Tüccarların fiat para birimi işlemleri için hem Ethereum para birimini hem de Ethereum tabanlı token’ları değiştirmesine olanak tanır. Bu aşama aynı zamanda akıllı sözleşme cüzdanları geliştirmeyi, tüccarlar için gösterge tabloları oluşturmayı ve gerçek zamanlı analitik oluşturmayı da hedefliyor.

Üçüncü aşama, merkezi olmayan güven ve itibar algoritmasını iyileştirmeyi amaçlar. Ayrıca Monetha’dan derecelendirmeler, incelemeler vb. alabilirsiniz. gibi çeşitli özellikler sağlayan akıllı sözleşme tabanlı bir mobil uygulama geliştirir.

Dördüncü adım, hem satıcıların hem de tüketicilerin iddiaları çözmesine ve güven ve itibar üzerine inşa etmesine olanak tanır. Bu aşama güven sistemini daha da geliştirir.

Beşinci aşama, perakendecilerin merkezi olmayan bir ödeme, güven ve itibar sistemiyle çalışmasına olanak tanır.

Monetha (MTH) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Justas Pikelis
  • Yayınlanma Yılı: 2017
  • Blok Zinciri: Ethereum
  • Toplam Arzı: 402,400,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 402,400,000
  • Piyasa Değeri: ₺ 59,573,722
  • En Düşük Fiyat: ₺ 0.01524
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 1.49
  • Proje Amacı: Platformun temel amacı, üçüncü şahıslar olmadan müşteriler ve tüccarlar arasında gerçek zamanlı işlemlere olanak sağlamaktır.

Monetha (MTH) Geleceği

Monetha’nın müşterilere ve satıcılara fayda sağladığı açıktır. Monetha, çevrimiçi ödeme sisteminde devrim yaratmak amacıyla fiat ve kripto para birimlerini entegre eden ilk platformlardan biri olarak kendini kanıtlamıştır.

Sürekli genişleyen e-ticaret ile Monetha, onu pazara sunma potansiyeline sahiptir. Deneyimli geliştiricilerle iyi tanımlanmış bir yol haritası, daha iyi proje ilerlemesine yol açabilir.

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu unutmamalı, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Monetha (MTH) Yorum

Kullanıcılar, MTH token’ın arkasındaki platformu güçlü ve gelecek vaat eden bir platform olarak görüyor ve bu nedenle MTH token’ını yatırım yapmaya değer bir varlık olarak yorumluyor.

Projesinin arkasındaki ekibin de her gün yeni geliştirmeler üzerinde çalıştığına inanılıyor, bu nedenle MTH tokeni de fiyat açısından iyi performans gösteriyor.

Monetha (MTH) Nereden ve Nasıl Alınır?

Monetha (MTH)’yı güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu