Milyar Dolarlık Servet Yöneticisi, Bitcoin'in Altından Daha İyi Olduğunu Söyledi - BTC MAGAZİN

Milyar Dolarlık Servet Yöneticisi, Bitcoin’in Altından Daha İyi Olduğunu Söyledi

Bir dev şirketin CEO’su daha Bitcoin hayranları listesine dahil oldu.

Milyar dolarlık servet yöneticisi ve Skybridge Capital CEO’su Anthony Scaramucci de Bitcoin hayranlarının arasına katıldı. CNBC ile yaptığı röportajda, “Kopernik güneşin etrafında dönüyor olabileceğimizi söylediğinde 1500’dü. İşler değişiyor” diyen Scaramucci, Bitcoin’i geleceğin para birimi olarak gördüğünü ve depolamanın ve transferinin çok daha kolay olduğunu söyledi.

Bitcoin bu boğa koşusunda, dünyanın en eski yatırım bankası BNY Mellon ve son zamanlarda Amerika’nın en büyük bankası Morgan Stanley dahil olmak üzere birçok geleneksel fon yöneticisini ve finans devini kazandı.

Scaramucci ayrıca 2005 yılında kurulan ve şu anda 200 milyon dolar değerinde olan Skybridge Capital Fund’ın başkanı. Varlık yöneticisinin Bitcoin’e övgüsü, sadece kurumsal fon yöneticileri için değil, aynı zamanda tanınmış altın yatırımcılarının bu yıl altına olan yatırımlarını Bitcoin’e daha fazla yatırım yapmak için azalttıklarından dolayı sürpriz olmadı.

Altına Karşı Bitcoin Alınmaya Devam Ediyor

Pek çok kişi, 2020’nin ilk çeyreğindeki salgının başlangıcında altının Bitcoin’i gölgede bırakacağına inanıyordu, çünkü altın fiyatı yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin Mart ayında %50’ye yakın bir düşüşle mücadele ediyordu. Ancak, pandemi devam etti ve yatırımcılar yüzyılların geleneksel değer deposu olan altından daha kolay devredilebilir bir şey aramaya başladıkça altın ilgi kaybetmeye başladı.

Bitcoin, 2020’nin son çeyreğinin sonuna doğru yeni zirvelere yükseldi ve o zamandan beri yükselişine devam ediyor. Bitcoin en son, Mart ayında 61.000 $ ‘ın üzerinde yeni bir ATH kaydetti. Geçmişte Bitcoin’den uzaklaşan ve bunu bir balon olarak gören finans uzmanlarının ve kurumların çoğu, bir şekilde en iyi kripto para birimine sahip olmak için acele etti.

Dijital varlıkların ana akımdaki artan etkisi, artık hükümetleri bile büyüyen pazarına bir göz atmaya ve aynı şeyi sermayeye çevirmenin bir yolunu bulmaya zorladı. Ana akım olarak benimsenmeye başlandığı için yıl sonuna kadar Bitcoin’e daha fazla kurumsal paranın akması bekleniyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu