Son Dakika: PayPal Artık Bitcoin ile Ticarete İzin Veriyor - BTC MAGAZİN

Son Dakika: PayPal Artık Bitcoin ile Ticarete İzin Veriyor

  • Reuters, PayPal Holdings’in kripto pazarına girdiğini ve artık müşterilerinin PayPal’ın cüzdanlarında Bitcoin ve diğer kriptoları alıp satabileceğini bildirdi.

Reuters, PayPal ödeme devinin, artık kullanıcılarının PayPal’ın dijital cüzdanlarını kullanarak Bitcoin de dahil olmak üzere kripto satın almalarına ve ticaret yapmalarına izin verdiği haberini bildirdi.

Bunun dışında PayPal, tüketicilerin 2021 gibi erken bir tarihte 26 milyon satıcıdan (Bitcoin ile) ürün satın almalarına olanak tanıyacak.

Şirketin CEO’su Dan Schulman, PayPal’ın bu hamle ile kripto para birimlerinin küresel kullanımını teşvik etmeyi ve şirketin ağını yakın gelecekte merkez bankaları ve iş devleri tarafından çıkarılabilecek olan yeni paralar (CBDC’ler) için hazırlamayı umduğunu belirtti.

Ve şunları ekledi:

“Merkez bankalarıyla çalışıyoruz; her tür dijital para birimini ve PayPal’ın nasıl bir rol oynayabileceğini düşünüyoruz.”

Bu arada, tüccarlara PayPal aracılığıyla yapılan tüm ödemeler, fiat para birimlerinde ödenecektir.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeyi unutmayın!


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu